Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 5 kwietnia, 2019 Tytuł artykułu

„Przekroczyć próg nadziei”

Treść artykułu

W piątek, 5 kwietnia br. w Sali Pinottiego Zamku Piastów Śląskich w Brzegu odbył się spektakl poetycko-muzyczny poświęcony pamięci św. Jana Pawła II pt. „Przekroczyć próg nadziei”. Organizatorem tego wyjątkowego wydarzenia był Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu, a współorganizatorami Publiczne Przedszkole nr 6 w Brzegu oraz Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu.

Wśród zaproszonych gości znalazł się m.in. burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, który podziękował dzieciom PP nr 6 oraz młodzieży ZSZ nr 1 za wspaniały spektakl i wyraził nadzieję, że św. Jan Paweł II będzie dla nich wzorcem w życiu codziennym, bo to właśnie on potrafił budować mosty a nie mury, o czym coraz częściej zapomina społeczeństwo dzisiejszych czasów.

Podczas samego spektaklu nie zabrakło poezji, czy też ulubionych piosenek św. Jana Pawła II z „Barką” na czele, a w tle mieliśmy okazję oglądać zdjęcia z Jego całego życia. Były także wspomnienia o wielkim Polaku, który w 1978 roku został wybrany papieżem, a powiązania ze Śląskiem Opolskim św. Jana Pawła II przybliżył zebranym Janusz Wójcik.

Każdy uczestnik spektaklu otrzymał świeczkę, która ma właśnie symbolizować tytułową nadzieję, a wręczały je dziewczynki w przepięknie przyozdobionych wiankami z kwiatów włosach, co jest niezwykle ładnym elementem staropolskim.

Kolejny raz usłyszeliśmy również piękne słowa z archiwalnych zapisów spotkań ze św. Janem Pawłem II, wśród których padło słynne „nie lękajcie się…”.

Warto na co dzień wsłuchać się w głos św. Jana Pawła II, szczególnie w dzisiejszych, trudnych, czasach, w których tak często człowiek gardzi drugim człowiekiem…

 

Nie zapomnij udostępnić: