Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 5 kwietnia, 2019 Tytuł artykułu

XIX edycja turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – dzień II

Treść artykułu

Za nami finały wojewódzkie XIX edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, które odbywały się na Stadionie Miejskim w Brzegu. Drugi dzień zmagań otworzył zastępca burmistrza Brzegu Bartłomiej Kostrzewa, który swoje pierwsze słowa skierował do prezesa Opolskiego Związku Piłki Nożnej Tomasza Garbowskiego, dziękując za możliwość przeprowadzenia tak wspaniałej imprezy w naszym mieście.

Następnie przyszedł czas na rozpoczęcie zmagań na boiskach, którym z bliska przyglądał się także burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. W kategorii U-8 chłopców najlepsi okazali się młodzi piłkarze UKP Gol Opole, natomiast w tej samej kategorii wśród dziewczynek zwyciężyły zawodniczki SP 2 Głogówek.

Zarówno w kategorii U-10, jak i U-12 dziewcząt nie miały sobie równych młode piłkarki UKS-u Unii Opole, które tym samym będą reprezentowały nasze województwo na Finałach Ogólnopolskich XIX edycji turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, które odbędą się w Warszawie na stadionie PGE Narodowym.

Natomiast chłopców w Warszawie reprezentować będą w kategorii U-10 UKS Spiders Krapkowice, a w U-12 PSP nr 5 Opole.

Powyższe zespoły udadzą się na Finały Ogólnopolskie do Warszawy w dniach 29 kwietnia – 2 maja.

Podczas ceremonii zakończenia drugiego dnia finałów wojewódzkich XIX edycji „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” nagrody wręczali m.in. burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, prezes Opolskiego Związku Piłki Nożnej Tomasz Garbowski, czy przewodniczący wydziału szkolenia OZPN Janusz Żebrowski.

Przypomnijmy, że organizatorem turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, głównym sponsorem od 13 lat firma Tymbark, a sponsorem brązowym od dwóch edycji – Electrolux. XIX edycja rozgrywek została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, a także wsparciem Komitetu Honorowego, na który składają się patronaty Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwa Zdrowia.

Wszystkim uczestnikom zmagań w Brzegu składamy serdeczne gratulacje – jesteście wielcy już przez samo uprawianie sportu, dzięki któremu zwycięża Wasze zdrowie. Natomiast drużynom, które będą reprezentowały nasze województwo życzymy powodzenia w stolicy i trzymamy kciuki za same udane spotkania!

 

Nie zapomnij udostępnić: