Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 4 kwietnia, 2019 Tytuł artykułu

XIX edycja turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Treść artykułu

W czwartek, 4 kwietnia br. na Stadionie Miejskim w Brzegu wystartowały finały wojewódzkie XIX edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Uroczystego otwarcia rozgrywek dokonał burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, który przywitał wszystkie dzieciaki, ich trenerów oraz rodziców, wyrażając ogromną radość z tego, że tak wspaniała impreza kolejny raz zawitała do naszego miasta.

Brzeskie eliminacje wojewódzkie potrwają do 5 kwietnia, a w zmaganiach udział wezmą najlepsi młodzi piłkarze i piłkarki do lat 8, 10 i 12. O tytuł mistrza województwa opolskiego powalczy w Brzegu łącznie około 70 drużyn we wszystkich kategoriach wiekowych. Mistrzowie w kategoriach U-10 i U-12 będą reprezentować nasze województwo w finale ogólnopolskim, który w dniach 29 kwietnia – 2 maja br. odbędzie się na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Decydujące mecze zostaną rozegrane 2 maja, na kilka godzin przed finałem Pucharu Polski w obecności takich widzów jak prezes PZPN Zbigniew Boniek czy selekcjoner Jerzy Brzęczek.

Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, głównym sponsorem od 13 lat firma Tymbark, a sponsorem brązowym od dwóch edycji – Electrolux. XIX edycja rozgrywek została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, a także wsparciem Komitetu Honorowego, na który składają się patronaty Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwa Zdrowia.

 

Nie zapomnij udostępnić: