Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 29 marca, 2019 Tytuł artykułu

„Dotlenieni” z podziękowaniami u burmistrza

Treść artykułu

W piątek, 29 marca br. burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak otrzymał podziękowania od zespołu programu pn. „Dotlenieni” w osobach: założyciela programu, Pana Marka Kołkowskiego, a także prowadzących kursy, Pani Kasi Gierczyk i Pani Kasi Pieniawskiej za wsparcie warsztatów z zakresu podwyższania kompetencji dla nauczycieli z zakresu aranżacji wnętrza, zieleni i czystego powietrza.

Przypomnijmy, że w dniu 27 lutego br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Księcia Ludwika I w Brzegu, odbyło się szkolenie w formie warsztatów dla kadr nauczycielskich, którego celem było podniesienie kwalifikacji z zakresu zieleni i czystego powietrza. W warsztatach udział wzięło 15 nauczycieli – przedstawicieli szkół i przedszkoli, dla których organem prowadzącym jest Gmina Brzeg. „Zieleń wpływa uspokajająco na człowieka, a z kolei wysoka jakość powietrza – dzięki zieleni – pobudza procesy poznawcze oraz kreatywność. W związku z tym przygotowaliśmy dla szkół warsztaty, aby wiedza nauczycieli w tym zakresie powiększyła się, a klasy i korytarze stały się bardziej zielone”- mówią organizatorzy warsztatów z Fundacji Rozwój.

Udział w warsztatach dostarczył nauczycielom wiedzy i umiejętności na temat ekoaranżacji wnętrza, zasad i pielęgnacji roślin w pomieszczeniach, a także wiedzy o tym, jak – dzięki roślinom – dbać o jakość powietrza. Uczestnicy mogli się dowiedzieć, jakie rośliny dotleniają, nawilżają oraz zmniejszają szkodliwy wpływ promieniowania elektromagnetycznego. W praktyczny sposób przybliżono też problem smogu. Każdy uczestnik otrzymał 25 roślin, które zostały dostarczone do jego placówki w celu zagospodarowania zielonej przestrzeni klas lub korytarzy.

 

Nie zapomnij udostępnić: