Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 1 marca, 2019 Tytuł artykułu

Zapowiada się interesujący weekend sportowy

Treść artykułu

Przed nami niezwykle interesujący weekend sportowy, który powinien dostarczyć kibicom brzeskich ligowców sporo emocji. Najciekawsze spotkanie zapowiada się w sobotę, 2 marca br., o godzinie 18:00 w hali MOSiR przy ulicy Oławskiej w Brzegu. Trzeci w tabeli 2 Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn Orlik Brzeg będzie podejmował czwarty MKS Żagiew Dzierżoniów. Przypomnijmy, że w Dzierżoniowie górą, po niesamowicie zaciętym meczu byli brzeżanie, którzy wygrali 23:21. Dodatkowo obydwie drużyny zgromadziły dotychczas taką samą ilość punktów w tabeli, co dodaje tej rywalizacji smaku. Warto wybrać się na ten pojedynek i wspierać chłopaków z Orlika w ich walce o 14 zwycięstwo w tym sezonie.

Bardzo ciekawie zapowiada się również spotkanie w 1 Lidze Futsalu, gdzie Gredar Brzeg uda się w sobotę, 2 marca br. do Nowin, aby o godzinie 18:00 zmierzyć się z tamtejszym GKS-em Ekom Invex Remedies. Sobotni rywale brzeżan zajmują 11 miejsce w tabeli, podczas gdy Gredar plasuje się na 9 miejscu. Będzie to niezwykle istotny mecz w kontekście walki o utrzymanie, wygrana pozwoli brzeskiemu zespołowi odskoczyć na sześć punktów nad strefą spadkową. Przypomnijmy, że w Brzegu nasi zawodnicy dość niespodziewanie ulegli graczom z Nowin 2-3. Trzymamy kciuki, żeby tym razem to Gredar wrócił z tego starcia z tarczą!

Także w sobotę, 2 marca br., o godzinie 14:00 mecz w ramach wojewódzkiego Pucharu Polski rozegrają piłkarze BTP Stali Brzeg, którzy udadzą się do IV-ligowego Skalnika Gracze. Stawką tego meczu będzie półfinał wojewódzkiego Pucharu Polski. W szeregach Skalnika grają znani w Brzegu Łukasz Szpak, czy Adrian Janeczek. Sobotni przeciwnik żółto-niebieskich w okresie przygotowawczym rozegrał pięć spotkań sparingowych, przegrywając zaledwie jedno z nich. Brzeżanie znają się z zawodnikami Skalnika z czasów gry w IV lidze, był to zawsze niezwykle niewygodny rywal, a pokonać się go udało w sezonie 2015/2016 i to aż 6-0, ale w rewanżu było już 0-1 dla piłkarzy z Graczy. Trzymamy kciuki za awans Stali!

Przypomnijmy, że Urząd Miasta w Brzegu rokrocznie wspomaga brzeski sport pokaźnymi kwotami z dotacji. W 2018 roku była to suma 650 tysięcy złotych na działalność kilkunastu sekcji klubowych, a także organizację imprez sportowych. W roku 2019 na dotacje sportowe przeznaczono z kolei kwotę 720 tysięcy złotych.

Nie zapomnij udostępnić: