Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 18 lutego, 2019 Tytuł artykułu

Przełamanie Orlika w podsumowaniu sportowego weekendu

Treść artykułu

Za nami kolejny weekend zmagań sportowych w wykonaniu brzeskich ligowców. Na ścieżkę zwycięstw powrócili szczypiorniści Orlika Brzeg, którzy po dwóch kolejnych porażkach, w minioną niedzielę przełamali się i pokonali w hali MOSiR przy ulicy Oławskiej w Brzegu Śląsk Wrocław Handball Team 28:26. Nie był to jednak spacerek, ponieważ do przerwy to goście prowadzili 14:12, ale tego dnia Orlik miał prawdziwego lidera, w osobie Łukasza Ogorzelca, który zdobył aż 13 bramek, prowadząc brzeską drużynę do 12 wygranej na parkietach 2 ligi w tym sezonie. Tym samym brzeżanie powrócili na 4 miejsce w tabeli. Kolejne spotkanie Orlik rozegra w najbliższą sobotę, 23 lutego br., o godzinie 18:00 mierząc się na wyjeździe z wiceliderem rozgrywek – UKS-em GOKiS Kąty Wrocławskie. Przypomnijmy, że obydwa zespoły grały już ze sobą w ramach 6 kolejki, wówczas w Brzegu górą byli zawodnicy Kątów Wrocławskich, którzy wygrali 28:19, pomimo iż do przerwy na tablicy świetlnej widniał remis 12:12. Trzymamy kciuki, aby brzeska ekipa sprawiła niespodziankę!

Z kolei w sobotę, 16 lutego br., kolejne spotkanie towarzyskie w przygotowaniach do rundy wiosennej 3 ligi rozegrali piłkarze nożni BTP Stali Brzeg. Żółto-niebiescy udali się do Rybnika, gdzie przyszło im rywalizować z pierwszoligowym GKS-em Jastrzębie. Do przerwy brzeski zespół prezentował się bardzo dobrze i zdobył bramkę, którą strzelił w 34 minucie główką, po rzucie rożnym, Karol Danielik. Ostatecznie po pierwszych 45 minutach gry był remis 1-1, chociaż brzeżanie mieli jeszcze kilka dogodnych sytuacji na strzelenie kolejnych goli. Po przerwie mecz toczył się już pod dyktando gospodarzy, którzy zdobyli dwie bramki strzałami zza pola karnego i wygrali cały sparing 3-1. W najbliższą sobotę nasi piłkarze rozegrają ostatnie spotkanie przygotowujące ich do rundy wiosennej, sprawdzając w wyjazdowym pojedynku formę swojego ligowego rywala – Miedzi II Legnica.

Ponadto w najbliższą środę, o godzinie 19:00 zagrają również futsaliści Gredaru Brzeg, którzy w ramach 1/8 Pucharu Polski podejmą w hali MOSiR przy ulicy Oławskiej w Brzegu ekstraklasowy Piast Gliwice.

Przypomnijmy, że Urząd Miasta w Brzegu rokrocznie wspomaga brzeski sport pokaźnymi kwotami z dotacji. W 2018 roku była to suma 650 tysięcy złotych na działalność kilkunastu sekcji klubowych, a także organizację imprez sportowych. W roku 2019 na dotacje sportowe przeznaczono z kolei kwotę 720 tysięcy złotych.

Nie zapomnij udostępnić: