Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 18 lutego, 2019 Tytuł artykułu

Udany występ Natalii Bajor w Lizbonie

Treść artykułu

Udany start w pierwszym tegorocznym World Tour w tenisie stołowym zaliczyła brzeżanka Natalia Bajor. Turniej z cyklu Challenge Plus odbył się w dniach 13-17 lutego br. w stolicy Portugalii i zgromadził całą czołówkę światową w liczbie 280 zawodniczek z ponad 50 krajów. Polskę reprezentowali: Marek Badowski, Patryk Zatówka, Natalia Bajor, Natalia Partyka i Magdalena Sikorska. Najlepiej z nich spisała się Natalia Bajor, która awansowała do 1/4 finału w grze podwójnej (grając razem z Natalią Partyką) oraz szczególny awans do 1/8 finału, na tym etapie znalazły się tylko trzy zawodniczki z Europy, w tym Natalia i 13 zawodniczek z Chin, Japonii i Tajwanu. W walce o ćwierćfinał nasza pingpongistka po zaciętej grze uległa 3-4 (10-12,11-9,11-8,12-10,5-11,3-11,8-11), prowadząc już 3-1 w setach, późniejszej finalistce zawodów. Oto wyniki naszej zawodniczki:

Gra pojedyncza:
Kwalifikacje – runda: wolny los, 2 runda: N.Bajor (129 w rankingu światowym) – Eva Jurkova (Słowacja, 608 w rankingu światowym) 4-2 (7,3,-8,-6,6,3)
1/32 finału: N.Bajor – Dina Meshref (Egipt, 51 w rankingu światowym) 4-1 (4,9,-9,6,7)
1/16 finału: N.Bajor – Ganna Gaponowa (Ukraina, 60 w rankingu światowym)  4-3 (-13,-5,9,8,-6,9,-10)
1/8 finału: N. Bajor – Honoku Hashimoto (Japonia, 24 w rankingu światowym)  3-4 – Bardzo zacięty mecz, w którym Natalia nie wykorzystała szansy na zwycięstwo, pomimo prowadzenia już 3-1 w setach, uplasowała się w najlepszej szesnastce zawodów. Japonka w ostatnich dwóch latach wygrała jeden turniej z serii Challenge (Zagrzeb), a w pięciu innych była w finale. Dodatkową trudność stanowi jej defensywny styl gry. Na marginesie rywalka zajęła drugie miejsce w tym turnieju, przegrywając 3-4 ze swoją rodaczką Hiną Hayatą. Po tym występie naszej zawodniczki powinien być duży awans na początku marca w rankingu światowym ITTF.

Gra podwójna:
Nasza para N.Partyka/N.Bajor z racji rankingu i rozstawienia rozpoczęła grę od 1/8 finału z parą białoruską: Nadieżda Bogdanowa/Daria Trigolos, którą pokonała 3-1 (-11,7.7.8) i awansowała do ćwierćfinału, gdzie w walce o półfinał przegrała 1-3 (-9,12,-9,-9) z bardzo mocną parą Jhun-Li Yu/ Yu-Wen Huang (Tajwan).

Gra mieszana:
N. Bajor/Marek Badowski wygrali w 1 rundzie 3-0 vo z parą szwajcarską Lionel Weber/Rachel Moret.
1/8 finału: N.Bajor/M. Badowski – Gaouan Lin/Liu Schiwen (Chiny) 0-3 (-4,-6,-9). Para chińska wygrała następnie finał 3-0 z parą słowacką. Lin to trzecia rakieta świata, a jego partnerka Liu plasuje się na piątym miejscu na świecie (będąc w przeszłości liderką światowego rankingu).

Teraz brzeżankę czekają przygotowania do 87. Indywidualnych Mistrzostw Polski seniorów w Gliwicach, gdzie w dniach 1-3 marca będzie bronić tytułu indywidualnej mistrzyni Polski.

informacja Tytus Strzelbicki

zdjęcia ittf.com

 

Nie zapomnij udostępnić: