Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 11 lutego, 2019 Tytuł artykułu

Nieudany weekend brzeskich ligowców

Treść artykułu

Tylko jedno zwycięstwo i trzy porażki to bilans sportowego weekendu w wykonaniu brzeskich ligowców. Zacznijmy od tej jedynej dobrej wiadomości minionego weekendu, a więc od wygranej koszykarek 2-ligowej KSK Stali Brzeg, które pokonały na wyjeździe TS Ostrovię Ostrów Wielkopolski 71:64, pomimo iż przegrywały w tym spotkaniu już 39:52. Ostatni mecz w tym sezonie brzeżanki rozegrają w sobotę, 23 lutego br., o godzinie 18:00 w hali MOSiR przy ulicy Oławskiej w Brzegu, a rywalem będzie MUKS Poznań, z którym w poprzednim spotkaniu KSK Stal przegrała 62:78.

Delikatną zadyszkę złapali szczypiorniści Orlika Brzeg, którzy zanotowali drugą porażkę z rzędu, tym razem ulegając na wyjeździe szóstej w tabeli 2 ligi Sparcie Oborniki Wielkopolskie 25:27. W szeregach brzeskiej drużyny 9 bramek zdobył Michał Piech. Po tej przegranej Orlik spadł na 5 miejsce w tabeli. Kolejne spotkanie brzeżanie zagrają już w najbliższą niedzielę, 17 lutego br., o godzinie 15:00 w hali MOSiR przy ulicy Oławskiej w Brzegu, podejmując ósmy Śląsk Wrocław Handball Team. Przypomnijmy, że w I rundzie we Wrocławiu, mecz pomiędzy Śląskiem a Orlikiem zakończył się remisem 27:27, w karnych lepsi byli brzescy piłkarze ręczni, wygrywając 9:8.

Niespodzianki nie udało się sprawić futsalistom Gredaru Brzeg, którzy podejmowali w hali MOSiR przy ulicy Oławskiej w Brzegu wicelidera I ligi – KGHM Metraco Górnik Polkowice, przegrywając aż 1-8. Dla brzeskiego zespołu była to ósma porażka w tym sezonie, po której spadł na 10 miejsce w tabeli. Najbliższy mecz Gredar rozegra w środę, 20 lutego br., o godzinie 19:00, w ramach 1/8 Pucharu Polski mierząc się w hali MOSiR przy ulicy Oławskiej w Brzegu z szóstym zespołem Ekstraklasy – Piastem Gliwice.

Kolejny sparing w przygotowaniach do rundy wiosennej rozegrali piłkarze 3-ligowej Stali Brzeg, którzy przegrali w Częstochowie z 2-ligową Skrą 0-3. Wynik nie do końca odzwierciedla przebieg tego meczu, ponieważ żółto-niebiescy mieli sporo dogodnych sytuacji do strzelenia bramki, jednak szwankowała skuteczność.

Przypomnijmy, że Urząd Miasta w Brzegu rokrocznie wspomaga brzeski sport pokaźnymi kwotami z dotacji. W 2018 roku była to suma 650 tysięcy złotych na działalność kilkunastu sekcji klubowych, a także organizację imprez sportowych. W roku 2019 na dotacje sportowe przeznaczono z kolei kwotę 720 tysięcy złotych.

Nie zapomnij udostępnić: