Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 7 lutego, 2019 Tytuł artykułu

Projekt edukacyjny UNICEF-u w Przedszkolu Publicznym nr 11

Treść artykułu

Przedszkole Publiczne nr 11 z Brzegu bierze udział w V edycji projektu „Wszystkie Kolory Świata” UNICEF Polska, którego głównymi celami  są  kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury; pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne oraz zebranie środków finansowych na ratowanie życia (szczepionek) dla najbardziej potrzebujących dzieci z różnych części świata.

Na początku realizacji projektu przedszkolaki oraz ich rodzice zapoznani zostali z podstawowymi informacjami na temat organizacji  UNICEF  a także ideą projektu „Wszystkie Kolory Świata”.  Dzieci wraz z nauczycielkami w grupach rozmawiały o problemach z jakimi zmagają się dzieci i ich rodziny na świecie: z brakiem dostępu do wody pitnej, do edukacji, do obowiązkowych szczepień, z głodem itp. Dzieci w formie zabawowej podróżowały przez kontynenty poznając wybrane państwa, kulturę, mieszkańców i ich zwyczaje, potrawy, tańce narodowe. Następnie rodzice zapoznani zostali z warunkami uczestnictwa w projekcie. Na podstawie formy wykroju laleczki wysłanej przez UNICEF chętni rodzice wraz ze swoimi dziećmi w domu szyli charytatywne laleczki, ubierając i ozdabiając w sposób odpowiadający kulturze wybranego kraju. Rodzice, dziadkowie, najbliżsi, jak również personel przedszkola wcielając się w rolę artystów i kreatorów mody rozwijali swoją kreatywność i wyobraźnię.  Nadawali „akt urodzenia”  lalkom, tj. dane personalne: imię, kraj pochodzenia, wiek, imię twórcy a także zainteresowania.

Zaangażowanie w projekt, którego ideą jest pomoc potrzebującym dzieciom na świecie, było ogromne. Zgromadziliśmy 60 oryginalnych, niepowtarzalnych, pięknych lalek o różnych narodowościach, które można obejrzeć na wystawie znajdującej się w holu I piętra w naszym przedszkolu. Galeria zdjęć znajduje się również na stronie internetowej przedszkola tj. www.pp11brzeg.pl

Wszystkim, którzy zaangażowali się w projekt poświęcając swój czas na uszycie charytatywnej laleczki  BARDZO DZIĘKUJEMY. Jednoczenie zapraszamy całe rodziny  do licytacji, która odbędzie się 21.02.2019 w holu I piętra i rozpocznie się o godz. 15.15.

ZAPRASZAMY

PRZYJDŹCIE, WYLICYTUJCIE I POMÓŻCIE  DZIECIOM W CZADZIE, SIERRA LEONE, SUDANIE POŁUDNIOWYM I ANGOLI.

Koordynator projektu: mgr Katarzyna Bąk

Materiał przesłany przez PP nr 11

Nie zapomnij udostępnić: