Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 28 stycznia, 2019 Tytuł artykułu

Pewne zwycięstwo Orlika i Gredar w 1/8 Pucharu Polski w podsumowaniu sportowego weekendu

Treść artykułu

Za nami kolejny weekend zmagań sportowych z udziałem brzeskich ligowców. Szczypiorniści Orlika Brzeg odnieśli 11 zwycięstwo na parkietach 2 ligi w bieżącym sezonie, gromiąc na hali MOSiR przy ulicy Oławskiej w Brzegu ostatni w tabeli SSRiR Start Konin 34:19! Brzeżan do wygranej poprowadził duet Michał Piech-Łukasz Ogorzelec, pierwszy z nich rzucił 9 bramek, a drugi dołożył 7. Kolejne spotkanie Orlik rozegra już w najbliższą sobotę, 2 lutego, udając się do dziesiątego UKS-u Trójka Nowa Sól. Początek tego meczu o godzinie 18:00. Przypomnijmy, że zespoły mierzyły się ze sobą w I rundzie i wówczas górą byli piłkarze ręczni z Nowej Soli, którzy wygrali w Brzegu 33:25. Mamy nadzieję, że tym razem role się odwrócą i Orlik sięgnie po 12 zwycięstwo w tym sezonie.

Pewną wygraną i awans do 1/8 Finału Pucharu Polski w Futsalu uzyskał Gredar Brzeg. Brzeżanie rozbili na wyjeździe 6-1 GKS Tychy! Bramki dla Gredaru zdobywali: Przemysław Matejko (x3), Janusz Fabijaniak, Kamil Kucharski i Maciej Salak. Udany debiut na ławce trenerskiej brzeskiej ekipy zaliczył więc Jarosław Patałuch.

Kolejne spotkanie sparingowe rozegrali piłkarze 3-ligowej BTP Stali Brzeg, którzy ulegli wyraźnie w Kaliszu tamtejszemu KKS-owi 0-4. Dla brzeskiej drużyny było to trzecie spotkanie w przygotowaniach do rundy wiosennej, dotychczas udało się wygrać jedno z nich. Najbliższe spotkanie żółto-niebiescy zagrają w sobotę, 2 lutego, na wyjeździe z 2-ligowym Rozwojem Katowice.

Przypomnijmy, że Urząd Miasta w Brzegu rokrocznie wspomaga brzeski sport pokaźnymi kwotami z dotacji. W 2018 roku była to suma 650 tysięcy złotych na działalność kilkunastu sekcji klubowych, a także organizację imprez sportowych. W roku 2019 na dotacje sportowe przeznaczono z kolei kwotę 720 tysięcy złotych.

Nie zapomnij udostępnić: