Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 24 stycznia, 2019 Tytuł artykułu

Trwają prace w ramach rewaloryzacji zieleni miejskiej

Treść artykułu

Trwają prace w ramach kolejnego dużego projektu na terenie Gminy Brzeg pn. „Poprawa jakości środowiska miejskiego poprzez rozwój terenów zieleni miejskiej w Brzegu”. W ramach drugiego z etapów tego projektu zagospodarowana zostanie nieurządzona część dawnej fosy miejskiej pomiędzy ulicami Kamienną i Piastowską, wraz z dojściami od strony ul. Piastowskiej, Kamiennej i Powstańców Śląskich w Brzegu. Powstaje tam nowy park miejski, prace są na coraz bardziej zaawansowanym etapie i wkrótce brzeżanie będą mogli się cieszyć z kolejnego terenu zielonego o powierzchni ponad 3 hektarów, wraz ze ścieżkami, oświetleniem i małą architekturą. Wykonawcą tej części inwestycji jest Brukarstwo, Odwadnianie Terenu i Roboty Bitumiczne „JARZĄBEK” sp. j. z siedzibą w Brzegu.

Przypomnijmy, że pierwsza część przedsięwzięcia to rewaloryzacja zieleni na terenie parków miejskich, skwerów, pobocznych zespołach zieleni, a także przy gminnych ciągach komunikacyjnych. Wykonawcą tej części inwestycji jest PARK-M POLAND Sp. z.o.o. mający swoją siedzibę w Starym Sączu, który wykonywał m.in. kompleksową rewaloryzację ogrodów i Dziedzińca Wstępnego Pałacu Branickich w Białymstoku.

Całe zadanie będzie prowadzone w cyklu dwuletnim (do września 2019r.) i stanowi logiczną kontynuację prac dotychczas prowadzonych na terenie parków miejskich w zakresie remontu infrastruktury. W ramach projektu zostanie nasadzonych m.in. 807 sztuk drzew, a także 218.350 sztuk krzewów i runa parkowego, zostaną również odtworzone trawniki na obszarze 32.495 ha.

Całkowita wartość projektu wyniesie 8.202.700, 85 zł, z czego dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej to 6.972.295, 72 zł.

 

Nie zapomnij udostępnić: