Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 21 stycznia, 2019 Tytuł artykułu

Dziesiąta wygrana Orlika w podsumowaniu sportowego weekendu

Treść artykułu

W miniony weekend kolejnej dawki sportowych emocji dostarczyli kibicom brzescy ligowcy. Zaczniemy od najlepszej wiadomości, a więc dziesiątej wygranej Orlika Brzeg w bieżącym sezonie 2 ligi piłki ręcznej! Brzeżanie pokonali w hali MOSiR przy ulicy Oławskiej w Brzegu ósmy w tabeli TS Zew Świebodzin 23:20, tym samym udanie rewanżując się za wyjazdową porażkę z początku rozgrywek. Po pięć bramek dla Orlika zdobyli Michał Piech i Łukasz Ogorzelec. Dzięki temu zwycięstwu brzeska drużyna umocniła się na czwartym miejscu w tabeli. Kolejne spotkanie Orlik rozegra już w najbliższą sobotę, 26 stycznia br., o godzinie 18:00, ponownie mierząc się w hali MOSiR przy ulicy Oławskie w Brzegu, tym razem z ostatnim Startem Konin.

Siódmą porażkę w tym sezonie na parkietach 1 ligi futsalu ponieśli zawodnicy Gredaru Brzeg, którzy w hali MOSiR przy ulicy Oławskiej w Brzegu musieli uznać wyższość piątego w tabeli Heiro Rzeszów, przegrywając 2-5. Po tej przegranej brzeżanie utrzymali się na dziesiątej lokacie, jednak tyle samo punktów mają już drużyny ITD24 Remedium Pyskowice oraz Odra Opole. Kolejny mecz Gredar rozegra w sobotę, 26 stycznia br., udając się do ósmego w tabeli Maxfarbexu Buskowianka Busko-Zdroju, z którym w pierwszej rundzie zremisował 6-6.

Przegrali także, przygotowujący się do rundy wiosennej, piłkarze 3-ligowej BTP Stali Brzeg, którzy w Kluczborku ulegli w meczu towarzyskim tamtejszemu MKS-owi 2-5. Należy zaznaczyć, że trener Piotr Jacek w dalszym ciągu testuje wszystkich piłkarzy, wystawiając dwie jedenastki, które zagrały po jednej połowie. W spotkaniu z powodu urazów zagrać nie mogli Danielik, Horański i Szubertowski oraz testowany w 1-ligowej Odrze Opole – Tomasz Gajda. Bramki dla żółto-niebieskich strzelali Łukasz Żegleń i Piotr Stępień. Kolejny sparing brzeżanie rozegrają w sobotę, 26 stycznia br., a rywalem będzie trzeci w tabeli drugiej grupy 3 ligi – KKS Kalisz.

Przypomnijmy, że Urząd Miasta w Brzegu rokrocznie wspomaga brzeski sport pokaźnymi kwotami z dotacji. W 2018 roku była to suma 650 tysięcy złotych na działalność kilkunastu sekcji klubowych, a także organizację imprez sportowych. W roku 2019 na dotacje sportowe przeznaczono z kolei kwotę 720 tysięcy złotych.

Nie zapomnij udostępnić: