Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 16 stycznia, 2019 Tytuł artykułu

PCK podarowało potrzebującym rowery rehabilitacyjne

Treść artykułu

16 stycznia br. 10 trójkołowych rowerów rehabilitacyjnych trafiło do potrzebujących mieszkańców naszego miasta. Podarowano je dzięki hojności brzeżan, którzy wspierają akcje organizowane przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Brzegu, a w szczególności zbiórkę odzieży do specjalnych pojemników PCK rozstawionych na terenie miasta.
Ceremonia przekazania rowerów miała miejsce w Dziennym Domu Pomocy, w którym mieści się siedziba PCK. W spotkaniu wzięli udział: Bartłomiej Kostrzewa – Zastępca Burmistrza Brzegu, Grażyna Piaskowska – Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Brzegu, Lilla Zwierzchowska – kierownik Dziennego Domu Pomocy w Brzegu oraz Walerian Twardzik – prezes OR PCK w Brzegu wraz z przedstawicielami Zarządu Oddziału Rejonowego PCK.
6 rowerów przekazano uczniom wytypowanym przez Dyrekcję Zespołu Szkół Specjalnych w Brzegu, 1 rower przekazano dla szkoły na cele rehabilitacyjne, natomiast 3 osoby dorosłe wskazał Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu. Rowery trójkołowe to sprzęt rehabilitacyjny przystosowany dla osób niepełnosprawnych, służący do rehabilitacji, podnoszenia kondycji fizycznej, poruszania się i zwiedzania najpiękniejszych zakątków naszego miasta. Przekazane dary w postaci rowerów wywołały ogromną radość i uśmiech na twarzach obdarowanych.

Nie zapomnij udostępnić: