Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 11 stycznia, 2019 Tytuł artykułu

Przed nami kolejny weekend sportowych emocji

Treść artykułu

Zapowiada się kolejna dawka sportowych emocji, ponieważ już w najbliższy weekend grają brzescy ligowcy. W sobotę, 12 stycznia br. o godzinie 13:00 wszystkich sympatyków piłki nożnej nie może zabraknąć na Stadionie Miejskim przy ulicy Sportowej w Brzegu, gdzie spotkanie towarzyskie rozegra BTP Stal Brzeg, którego piłkarze przygotowują się do rundy wiosennej 3 ligi. Rywalem żółto-niebieskich w sobotnim sparingu będzie szesnasty w tabeli 3 ligi Agroplon Głuszyna. Zespoły mierzyły się ze sobą w 15 kolejce bieżącego sezonu i lepsza okazała się Stal, która wygrała w Brzegu 2-0, po bramkach Żeglenia i Stępnia.

Także w sobotę na parkiet wybiegną futsaliści Gredaru Brzeg, którzy udadzą się do odległego Lublina, gdzie zmierzą się z siódmym w tabeli 1 ligi AZS-em UMCS. Spotkanie to inauguruje drugą rundę rozgrywek. Przypomnijmy, że w Brzegu górą był Gredar, który wygrał wówczas wynikiem 5-3. Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w sobotę, 12 stycznia br.

W niedzielę, 13 stycznia br. o godzinie 13:00 zagrają koszykarki 2-ligowej KSK Stali Brzeg, które wyjadą do Poznania, aby zagrać z tamtejszym MUKS-em. KSK Stal Brzeg po zajęciu ostatniego miejsca w grupie B sezonu zasadniczego, w Poznaniu zainauguruje drugi etap i powalczy o miejsca 7-10.

Przypomnijmy, że Urząd Miasta w Brzegu rokrocznie wspomaga brzeski sport pokaźnymi kwotami z dotacji. W 2018 roku była to suma 650 tysięcy złotych na działalność kilkunastu sekcji klubowych, a także organizację imprez sportowych. W roku 2019 na dotacje sportowe przeznaczono z kolei kwotę 720 tysięcy złotych.

Nie zapomnij udostępnić: