Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 7 stycznia, 2019 Tytuł artykułu

Gredar Brzeg górą w futsalowych derbach 1/32 Pucharu Polski

Treść artykułu

W niedzielę, 6 stycznia br. w brzeskiej hali MOSiR przy ulicy Oławskiej odbyło się spotkanie 1/32 Pucharu Polski, w którym doszło do derbów województwa opolskiego pomiędzy Gredarem Brzeg a Odrą Opole. Brzeżanie doskonale weszli w ten mecz, obejmując prowadzenie już w 6 minucie, po bramce strzelonej przez Patryka Dykusa. Jednak goście odpowiedzieli dwoma trafieniami i objęli prowadzenie 2-1. Na szczęście tuż przed przerwą do remisu doprowadził Mateusz Mika.

Początek drugiej połowy był jeszcze lepszy dla Gredaru, który szybko zdobył kolejne dwie bramki – najpierw futbolówkę do siatki posłał Dykus, a następnie Mika i po chwili gry było 4-2 dla brzeskiej drużyny. Futsaliści Odry próbowali odrabiać straty, zdobywając kontaktowego gola, ale brzeżanie pozbawili ich złudzeń po trafieniach Kowalika i skompletowaniu hat-tricka przez Patryka Dykusa. Ostatecznie Gredar Brzeg pokonał Odrę Opole 6-4 i awansował do kolejnego etapu Pucharu Polski.

Przypomnijmy, że Urząd Miasta w Brzegu rokrocznie wspomaga brzeski sport pokaźnymi kwotami z dotacji. W 2018 roku była to suma 650 tysięcy złotych na działalność kilkunastu sekcji klubowych (w tym m.in. Gredaru), a także organizację imprez sportowych. W roku 2019 na dotacje sportowe przeznaczono z kolei kwotę 720 tysięcy złotych.

Nie zapomnij udostępnić: