Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 20 grudnia, 2018 Tytuł artykułu

Wręczono „Złote Kotwice 2018”

Treść artykułu

Znany brzeski szewc Władysław Sługocki, NSZZ Solidarność Oddział w Brzegu oraz Przedsiębiorstwo „ADREL” Ryszard Adaszyński to laureaci plebiscytu „Złote Kotwice 2018”. Uroczystość wręczenia statuetek miała miejsce 20 grudnia 2018 r. w Ratuszu w trakcie sesji Rady Miejskiej Brzegu.

Prezentacji wszystkich zgłoszonych do nagrody kandydatur dokonał Przewodniczący Kapituły „Złotych Kotwic 2018” Zastępca Burmistrza Brzegu Tomasz Witkowski, natomiast Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak wręczył nominowanym pamiątkowe tablice z grawerem, a laureatom – statuetki. Burmistrz podziękował nominowanym i nagrodzonym osobom i organizacjom za pracę na rzecz miasta i jego mieszkańców, podkreślając ogromną aktywność społeczną, przedsiębiorczość oraz kreowanie pozytywnego wizerunku Brzegu.

Laureaci i nominowani w plebiscycie „Złote Kotwice 2018” w poszczególnych kategoriach:

W kategorii Człowiek nagrodą uhonorowany został Władysław Sługocki, a wśród nominowanych znaleźli się także: Wilhelma Barańska, Irena Czerkawska oraz Tadeusz Sadowiński.

W kategorii Działalność Charytatywna i Społeczna laureatem został brzeski oddział NSZZ Solidarność, a nominowanym był również Eugeniusz Szewczuk.

W kategorii Gospodarka, Samorząd, Promocja nagrodę otrzymało Przedsiębiorstwo „ADREL” Ryszard Adaszyński, a nominację uzyskało także Miejsko – Gminne Koło Pszczelarzy w Brzegu oraz RetroSfera Mariusz Jaskulski.

Charakterystyka laureatów:

Władysław Sługocki – szewc z powołania. Od ponad 70 lat pracuje w zawodzie, kontynuując tradycje rodzinne. Mając 86 lat i będąc od kilkunastu lat na emeryturze, wciąż jest aktywny zawodowo. Jest to człowiek, dla którego praca jest pasją, który zadania swe wykonuje z najwyższą starannością i którego wiedza oraz umiejętności są unikatowe i nieocenione. Nie ma takiej osoby w naszym mieście, która nie znałaby Pana Władysława lub nie korzystałaby z jego usług.

Przedsiębiorstwo „ADREL” Ryszard Adaszyński – od 35 lat działa na brzeskim rynku usług elektroenergetycznych, prowadząc prace w zakresie sieci średniego i niskiego napięcia, instalacji wewnętrznych, oświetlenia ulic i placów, przyszkolnych boisk sportowych, iluminacji budynków i budowli. Dzięki wielu realizacjom i robotom oświetleniowym, także w obrębie zabytkowej części miasta, mieszkańcy i turyści mogą cieszyć się wyjątkowymi walorami estetycznymi, a firma stanowi wzór godny naśladowania w zakresie wykonawstwa na substancji zabytkowej. Od kilkunastu lat przedsiębiorstwo zajmuje się utrzymaniem i konserwacją oświetlenia miejskiego. „Adrel” jest prężnym pracodawcą i jako jedna z nielicznych firm prowadzi praktyki dla młodocianych.

NSZZ Solidarność Oddział w Brzegu – Brzeski Międzyzakładowy Komitet Strajkowy/Międzyzakładowy Komitet Założycielski został zarejestrowany we Wrocławiu 2 września 1980 roku. Po zaprzysiężeniu, które odbyło się 17 lutego 1982 roku, Solidarność Ziemi Brzeskiej działała w podziemnych strukturach ze względu na stan polityczny panujący w kraju. Brzeska Solidarność zawsze była żywo związana ze swoim najbliższym środowiskiem i dla niego aktywnie pracowała. Przedstawiciele związku aktywnie uczestniczą w pracach różnych organizacji, które dbają o rozwój Brzegu. Na szczególne wyróżnienie zasługuje działalność popularyzująca związek oraz działalność o charakterze patriotycznym. To z inicjatywy i przy wsparciu finansowym związku zostały odsłonięte w 2004 roku w kościele pw. św. Mikołaja i pw. Podwyższenia Krzyża Świętego pamiątkowe tablice upamiętniające ofiary komunistycznego totalitaryzmu. W 2009 roku dzięki zaangażowaniu i wsparciu brzeskiej Solidarności odsłonięty został jedyny na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie obelisk ku czci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki.

Nie zapomnij udostępnić: