Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 15 grudnia, 2018 Tytuł artykułu

Pamiętajmy o zwierzętach w sylwestrową noc

Treść artykułu

Szanowni Państwo,

Przed nami sylwester, zabawy sylwestrowe i związane z nimi pokazy fajerwerków. Pragniemy zwrócić Państwa uwagę na fakt, że pokazy te, stanowiące niewątpliwie atrakcję dla wszystkich świętujących nadejście nowego roku, mogą być traumatycznym przeżyciem dla zwierząt żyjących w naszym mieście. Psy i koty źle znoszą wywoływany przez wybuchy fajerwerków hałas, co dokumentuje m.in. zwiększone zapotrzebowanie na środki uspokajające dla zwierząt, po które we wskazanych okresach zgłaszają się do placówek weterynaryjnych właściciele czworonogów. Koty wolno żyjące muszą sobie niestety radzić same. Hałas ten nie pozostaje również bez wpływu na ptaki mieszkające na terenie naszego miasta, szczególnie w parkach położonych w centrum.

Co istotne, masowe wykorzystywanie fajerwerków skutkuje także podwyższeniem stężenia szkodliwych cząsteczek w powietrzu, które w okresie sylwestra wielokrotnie przekraczają średniodobowe normy.
Dlatego też gorąco zachęcamy Państwa do przywitania nowego roku bez użycia fajerwerków – ten prosty gest sprawi, że ulżycie Państwo nie tylko zwierzętom, ale również swoim płucom.

Nie zapomnij udostępnić: