Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 21 listopada, 2018 Tytuł artykułu

Polskie tenisistki pokonały Ukrainę

Treść artykułu

Polskie tenisistki stołowe pokonały we wtorek (20 listopada) Ukrainę, w swoim ostatnim meczu eliminacyjnym do Drużynowych Mistrzostw Europy, które w przyszłym roku zostaną rozegrane we Francji. Obie reprezentacje maja zapewniony awans do finałów ME.3 miejsce Słowenia -bez awansu. Biało – czerwonym udał die rewanż za porażkę w pierwszym spotkaniu, w którym uległy Ukrainkom na wyjeździe 0-3. Do zwycięstwa w Poznaniu reprezentację Polski poprowadziła brzeżanka Natalia Bajor, która wygrała dwa pojedynki.

– ” Naprawdę jestem zadowolona ze swoich meczów. Cieszę, że to ja zakończyłam to spotkanie, ale jestem przekonana, że w razie czego to Natalia Partyka zapewniłaby nam zwycięstwo. Jestem zaskoczona natomiast liczną publicznością, która wspierała nas w  Poznaniu ” – mówi po spotkaniu aktualna indywidualna mistrzyni Polski. Trener kadry Polski Zbigniew Nęcek dał odpocząć liderkom Li Qian i Katarzynie Grzybowskiej – Franc. Ta druga była obecna i dopingowała swoje koleżanki. Pod ich nieobecność szansę debiutu w seniorskiej reprezentacji otrzymała  17-letnia Katarzyna Węgrzyn.

-” Kasia nie mogła wygrać tego pojedynku, bo była za duża różnica poziomu, ale myślę, że sporo się nauczyła w tym pojedynku. To jest wspaniały materiał na wielką zawodniczkę, ale musi już teraz wchodzić do dorosłego tenisa – przyznał trener”. Jak dodał zwycięstwo nad Ukrainą było dla niego niezwykle ważne.

– ” Rywalki tez nie wystąpiły w optymalnym składzie, ale cieszę ze zwycięstwa. Natalię Bajor ustawiłem pod „jedynką” i wywiązała się roli liderki. Natalia Partyka na początku spotkania przegrywała już 0-7, ale wygrała tego seta i po tym się poznaję mistrzynie – podsumował ”

Polska – Ukraina 3-1

Natalia Bajor – Anastasiya Dymytrenko   3-1 (8-11,11-7,11-4,11-4)

Natalia Partyka – Solomiya Brateyko  3-0 (11-9,12-10,11-6)

Katarzyna Węgrzyn – Tetyana Bilenko 0-3 (9-11,8-11.7-11)

N. Bajor – Veronika Hud  3-0 (11-65, 11-7, 11-3).

Należy nadmienić, że N.Bajor wraz z zawodniczką gości S.Brateyko w marcu zdobyła w grze podwójnej Młodzieżowe Mistrzostwo Europy w Mińsku (Białoruś)

1. Tekst zaczerpnięto ze strony PZTS.

2. Galeria zdjęć – archiwum prywatne.

Tekst nadesłany przez Pana Tytusa Strzelbickiego

Nie zapomnij udostępnić: