Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 19 listopada, 2018 Tytuł artykułu

Zwycięstwo, remis i dwie porażki – brzescy ligowcy po sportowym weekendzie

Treść artykułu

Zwycięstwo, remis i dwie porażki to bilans brzeskich ligowców na sportowych arenach minionego weekendu. Zacznijmy może od tej najlepszej wiadomości, a więc od szóstej wygranej Orlika Brzeg w sezonie 2018/2019 II Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn. Brzeżanie pokonali na wyjeździe jedenasty w tabeli Moto-Jelcz Oława 36:32. Spotkanie od samego początku przebiegało pod dyktando brzeskich szczypiornistów, którzy już na przerwę schodzili prowadząc 21:14 i chociaż w drugich 30 minutach tego pojedynku oławianom udało się zmniejszyć przewagę to Orlik do końca kontrolował sytuację na parkiecie, odnosząc trzecie zwycięstwo z rzędu. Liderem brzeskiej ekipy był tym razem rozgrywający, Rafał Świerczyński, zdobywca 9 bramek. Orlik Brzeg po 9 kolejkach plasuje się na 6 miejscu w tabeli, a w najbliższym meczu, który odbędzie się w sobotę, 24 listopada, o godzinie 17 w hali MOSiR Brzeg przy ulicy Oławskiej podejmie siódmą EUCO-UKS Dziewiątkę Legnica.

Remisem 1-1 zakończyło się wyjazdowe spotkanie piłkarzy Stali Brzeg z Ruchem Radzionków w ramach 3 Ligi. Żółto-Niebiescy świetnie weszli w ten mecz i już w 18 minucie objęli prowadzenie po golu zdobytym przez Michała Maja, któremu asystował przy tym trafieniu Tomasz Gajda. Wydawało się, że taki początek da brzeskiemu zespołowi kolejną wygraną w tym sezonie, jednak tuż przed przerwą, bramką do szatni gospodarze wyrównali. Dla Stali był to drugi remis w tym sezonie i obecnie zajmuje 12 lokatę w tabeli trzeciej grupy 3 Ligi. Najbliższy mecz brzeżan będzie ostatnim w tym roku, gdyż kończy on rundę jesienną i odbędzie się w sobotę, 24 listopada, o godzinie 13 na stadionie przy ulicy Sportowej w Brzegu – rywalem lider rozgrywek, KS Górnik Polkowice.

Kolejną porażkę w 2 Lidze Koszykówki Kobiet zanotowały zawodniczki KSK Stali Brzeg, które w hali MOSiR przy ulicy Oławskiej zostały pokonane przez MKS MOS Betard Wrocław 52:69. Była to czwarta porażka brzeskiej drużyny w sezonie 2018/2019. Najbliższy mecz KSK rozegra w niedzielę, 25 listopada, mierząc się na wyjeździe z MKS-em Polkowice.

Przegraną zanotowali również futsaliści Gredaru Brzeg, którzy w ramach rozgrywek 1 Ligi ulegli w spotkaniu wyjazdowym GKS-owi Tychy 2-4. Dla Gredaru była to już szósta przegrana w bieżącym sezonie i obecnie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Kolejne spotkanie brzescy zawodnicy rozegrają w najbliższą niedzielę, 25 listopada, o godzinie 18 w hali MOSiR Brzeg przy ulicy Oławskiej podejmując ósmy Berland Komprachcice.

Przypomnijmy, że Urząd Miasta w Brzegu rokrocznie wspomaga brzeski sport pokaźnymi kwotami z dotacji. W 2018 roku jest to suma 650 tysięcy złotych na działalność kilkunastu sekcji klubowych i organizację imprez sportowych.

Nie zapomnij udostępnić: