Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 16 listopada, 2018 Tytuł artykułu

XV Wojewódzki Konkurs Poezji Patriotycznej i Religijnej

Treść artykułu

W piątek, 16 listopada br. w Klubie 1.Brzeskiego Pułku Saperów w Brzegu rozpoczął się XV Wojewódzki Konkurs Poezji Patriotycznej i Religijnej im. ks. ppłk. Zbigniewa Stefaniaka pod hasłem „Fides et Patria”, czyli „Wiara i Ojczyzna”.

Zebrani goście, wśród których znaleźli się m.in. burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, przedstawiciel Marszałka Województwa Opolskiego Janusz Wójcik, proboszczowie brzeskich parafii, a także rodzina zmarłego przedwcześnie patrona konkursu – ks. Zbigniewa Stefaniaka wysłuchali na początek pieśni patriotycznych (m.in. „Wojenko, wojenko”) w wykonaniu zespołu z Klubu 1. Brzeskiego Pułku Saperów.

Następnie miało miejsce oficjalne otwarcie przesłuchań konkursowych i symboliczne zapalenie świeczki ku pamięci ks. Stefaniaka, którego dokonali burmistrz wraz z Dowódcą Pułku – w/z, ppłk Dariuszem Tulinem. W swoim przemówieniu burmistrz doceniał to, że tak liczne grono dzieci i młodzieży postanowiło uczcić pamięć ks. Zbigniewa Stefaniaka, a także pogratulował pomysłodawcom i organizatorom – Pani Janie Koronkiewicz oraz Panu Januszowi Wójcikowi za to, że dbają o to, aby pamięć o ks. Stefaniaku trwała.

Po oficjalnym otwarciu jurorzy i licznie zebrana publiczność mogli wysłuchać poruszających recytacji wierszy m.in. Władysława Bełzy, czy Tadeusza Kubiaka w wykonaniu dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z całego województwa opolskiego.

 

Nie zapomnij udostępnić: