Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 9 listopada, 2018 Tytuł artykułu

Akademia z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w PP nr 11

Treść artykułu

W piątek, 9 listopada, w Publicznym Przedszkolu nr 11 przy ulicy Spacerowej w Brzegu odbyła się uroczysta akademia z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, którą przygotowała grupa nr 5. Wśród zaproszonych gości znalazł się m.in. burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, który w swoim przemówieniu nie krył radości z tego, że pamięć o bohaterach walk o odzyskanie Niepodległości przez Polskę jest pielęgnowana wśród najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Zaproszono również pensjonariusze Dziennego Domu Pomocy w Brzegu.

Następnie przedszkolaki zaprezentowały wzruszający program artystyczny, w którym zaprezentowały swoje liczne talenty: recytatorskie, wokalne, taneczne, a nawet i aktorskie. Akademię rozpoczął uroczysty polonez, ale nie był to jedyny narodowy taniec ludowy podczas dzisiejszego występu, ponieważ dzieciaki zatańczyły także m.in. krakowiaka. W bardzo kontemplacyjny sposób przedszkolaki przedstawiły trzy rozbiory Polski, które symbolizowały trzy czarne ptaki osaczające nasz symbol narodowy – Białego Orła w koronie. Po czym pokazały jak powoli Biały Orzeł rozwija swoje skrzydła i wraca do wolności, po 123 latach walk naszych rodaków, którzy oddawali za to swoje życie. Były także śpiewane pieśni patriotyczne, podczas których rozkwitły nawet pąki białych róż, symbolicznie złożonych przez dzieci pod mogiłą nieznanego żołnierza.

Na zakończenie, punktualnie o godzinie 11:11 wszyscy zebrani goście, wraz z pracownikami i podopiecznymi Publicznego Przedszkola nr 11 odśpiewali uroczyście Mazurka Dąbrowskiego, w ramach ogólnopolskiej akcji bicia rekordu poprzez odśpiewanie czterech zwrotek hymnu Polski. Chwilę później burmistrz wręczył młodym artystom niepodległościowe gadżety „Dumni z Polski”.

 

Nie zapomnij udostępnić: