Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 6 listopada, 2018 Tytuł artykułu

Zwycięstwo i porażka w piłkarskim weekendzie

Treść artykułu

Zwycięstwo i porażka – takim bilansem zakończył się piłkarski weekend brzeskich ligowców. Jako pierwsi swoje spotkanie rozegrali piłkarze 3-ligowej Stali Brzeg, którzy efektownie pokonali na wyjeździe, ówcześnie będący na piątej lokacie, Piast Żmigród 3-0!

Do przerwy w spotkaniu tym nie zanosiło się na to, że kibice zobaczą aż tyle bramek, ponieważ piłkarze obydwu ekip schodzili na nią, gdy na tablicy świetlnej widniał wynik 0-0. Swój koncert strzelecki rozpoczął w 65 minucie Damian Celuch, który w całym meczu popisał się hat-trickiem, zdobywając kolejne bramki dla Żółto-Niebieskich w 79 i 86 minucie spotkania. Przy dwóch golach asystował mu Tomasz Gajda. Dla brzeskiej drużyny była to czwarta wygrana w tym sezonie i plasuje się ona obecnie na 14 miejscu w tabeli trzeciej grupy. Kolejny mecz Stal rozegra już w najbliższą sobotę, 10 listopada, o godzinie 13 podejmując na stadionie przy ulicy Sportowej w Brzegu piętnasty w tabeli Agroplon Głuszyna.

Natomiast w niedzielę, w hali MOSiR przy ulicy Oławskiej w Brzegu swoje spotkanie rozgrywali futsaliści Gredaru Brzeg, którzy w ramach rozgrywek 1 Ligi podejmowali piąty w tabeli GSF Gliwice, ulegając aż 1-5. Dla brzeskiej ekipy była to już piąta porażka w sezonie 2018/2019, co spycha ją na przedostatnie miejsce w tabeli 1 Ligi. Następny mecz Gredar zagra dopiero w niedzielę, 18 listopada, o godzinie 15, mierząc się na wyjeździe z liderem – GKS-em Futsal Tychy.

Przypomnijmy, że Urząd Miasta w Brzegu rokrocznie wspomaga brzeski sport pokaźnymi kwotami z dotacji. W 2018 roku jest to suma 650 tysięcy złotych na działalność kilkunastu sekcji klubowych i organizację imprez sportowych.

Nie zapomnij udostępnić: