Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 19 października, 2018 Tytuł artykułu

Dobrze Cię widzieć – kampania na rzecz bezpieczeństwa

Treść artykułu

Wojewódzka inauguracja ogólnopolskiej kampanii na rzecz bezpieczeństwa pieszych na drogach „Dobrze Cię widzieć” odbyła się 19 października br. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 8 w Brzegu. Jej głównym organizatorem jest Fundacja Narodowy Dzień Życia. Celem kampanii jest ograniczenie przestępczości w ruchu drogowym.

Podczas uroczystości dyrektor szkoły Lucyna Bończak przywołała słowa wybitnego lekarza, pedagoga, pisarza, działacza społecznego – Janusza Korczaka który powiedział, że „Są chwile, kiedy dzieci muszą zostać same- same zmierzyć się z wyzwaniami, zagrożeniami”, są to najczęściej sytuacje na drogach i ulicach. Dlatego wszyscy jednogłośnie przyznamy; że zdrowie i życie są najcenniejszymi wartościami które powinnyśmy szanować i o nie dbać.  W spotkaniu z całą społecznością szkolną klas I-VII aktywnie uczestniczyli: w imieniu burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka jego zastępca – Tomasz Witkowski, Kpt. Państwowej Straży Pożarnej – Sławomir Jakubik, Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji – komisarz Michał Roman, Asystent ds. Nieletnich – młodszy aspirant Magdalena Bielecka, Komendant Straży Miejskiej Krzysztof Szary oraz przedstawiciel Fundacji Narodowego Dnia Życia – Grzegorz Jabłoński.

Z-ca Burmistrza Tomasz Witkowski prezentując się w odblaskowej kamizelce podkreślił, że słowo „bezpiecznie” znaczy widocznie, ponieważ kto jest widoczny na drodze, jest bardziej bezpieczny, a noszenie odblaskowej kamizelki nie jest obciachem, tylko świadczy o naszej odpowiedzialności za własne i innych bezpieczeństwo.

Maskotka – Jacek wzbudziła żywe zainteresowanie wszystkich uczniów, którzy przypominając sobie zasady ruchu drogowego z rąk obecnych przedstawicieli służb, dla których priorytetem jest szeroko rozumiane bezpieczeństwo otrzymali odblaskowe kamizelki. Na pewno od dziś DOBRZE NAS BĘDZIE WIDAĆ. Przedstawiciel Fundacji Narodowy Dzień Życia Grzegorz Jabłoński  podziękował za piękna organizację niezwykle ciekawego i ważnego spotkania, które przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa uczniów, ponieważ uczniowie pozyskali wiedzę, stali się bardziej świadomi, dzięki czemu mogą być odpowiedzialnymi i życzliwymi uczestnikami ruchu drogowego.

 

Materiał nadesłany przez PSP nr 8.

Nie zapomnij udostępnić: