Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 18 października, 2018 Tytuł artykułu

XX Międzyprzedszkolny Konkurs Ekologiczny „Przyroda i ja”

Treść artykułu

W czwartek, 18 października br. w Przedszkolu Publicznym nr 2 w Brzegu odbyła się XX edycja Międzyprzedszkolnego Konkursu Ekologicznego pn. „Przyroda i ja” pod patronatem burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka.

Podczas rozwiązywania zadań konkursowych duety dzieci ze wszystkich brzeskich przedszkoli wykazały się ogromną wiedzą dotyczącą zagadnień związanych z ekologią i troską o najbliższe środowisko. Taka wiedza możliwa jest dzięki programowi dydaktycznemu, w którym tematyka ekologii jest wpisana na stałe w każdej placówce. Wszystkie cenne informacje przekazywane są w formie zabawy i praktycznych doświadczeń, ponieważ właśnie te metody pozwalają dzieciom najszybciej przyswajać wiedzę, dotyczącą miejsca i roli człowieka w świecie przyrody.

Jury konkursowe miało twardy orzech do zgryzienia, aby wyłonić zwycięzców, wobec czego wszystkie zespoły zostały okrzyknięte zwycięskimi!

Nagrody ufundowała m.in. Gmina Brzeg, a wręczał je burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, który pogratulował wszystkim dzieciakom tak sporej wiedzy.

 

Nie zapomnij udostępnić: