Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 17 października, 2018 Tytuł artykułu

W Brzegu powstanie obwodnica i przeprawa mostowa!

Treść artykułu

W środę, 17 października w Brzegu odbyła się konferencja prasowa, podczas której Zastępca Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, Jacek Gryga, Dyrektor Opolskiego Oddziału GDDKiA, Przemysław Maliszkiewicz, wraz z Wojewodą Opolskim Adrianem Czubakiem, burmistrzem Brzegu Jerzym Wrębiakiem oraz starostami Powiatu Brzeskiego Maciejem Stefańskim i Oławskiego Zdzisławem Brezdeniem ogłosili, że w Brzegu powstanie obwodnica i druga przeprawa mostowa! W uroczystości brał udział także m.in. poseł Antoni Duda.

Gigantyczna inwestycja, która wstępnie szacowana jest na około 360 milionów złotych powstanie wzdłuż drogi krajowej nr 39 i ma odciążyć zabytkowe centrum Brzegu, wyprowadzając z niego natężony ruch samochodów ciężarowych. Dzięki nowej obwodnicy i drugiej przeprawie mostowej będzie także łatwiej ściągnąć do naszego miasta inwestorów. Radości nie krył burmistrz Brzegu, który podziękował za pomoc wszystkim osobom, które wstawiły się i walczyły o to, aby w naszym mieście powstała obwodnica wraz z drugą przeprawą mostową.

Teraz Zarząd GDDKiA do końca października będzie się starał ogłosić przetarg na budowę tej inwestycji. Najbardziej pracochłonna będzie procedura przygotowawcza, a sam proces może potrwać nawet do 7 lat. Szef opolskiego oddziału GDDKiA powiedział, że do 2021 roku miałby zakończyć się pierwszy etap inwestycji.

Nie zapomnij udostępnić: