Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 16 października, 2018 Tytuł artykułu

Rusza kampania pn. „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”

Treść artykułu

Zostań Żołnierzem!

22 października br. Wojskowa Komenda Uzupełnień w Brzegu rozpoczyna realizację kampanii promocyjno-informacyjnej pn. „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”. Jesteś na początku swojej drogi zawodowej i zastanawiasz się, co robić w życiu? A może masz już bagaż doświadczeń, ale chcesz zrobić coś więcej albo coś zmienić? W obu przypadkach odpowiedź jest jedna – wstąp do wojska!

Celem kampanii Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej jest zwiększenie stanu osobowego polskiej armii we wszystkich rodzajach sił zbrojnych (wojskach lądowych, specjalnych, lotnictwie, marynarce wojennej i obronie terytorialnej), w służbie zawodowej i w rezerwie oraz we wszystkich korpusach osobowych − szeregowych, podoficerów i oficerów.

– Chcemy, aby Wojsko Polskie było liczniejsze, aby młodzi ludzie wiązali swoją przyszłość z Wojskiem. To innowacyjna kampania, wykorzystująca nowoczesne formy przekazu. Jej zadaniem jest doprowadzenie do tego, aby w przyszłym roku do Wojska Polskiego przystąpiło 10 tysięcy nowych żołnierzy – powiedział Mariusz Błaszczak minister obrony narodowej w Lublinie inaugurując kampanię Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej.
Kampania „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” będzie realizowana w formule tzw. „tygodni rekrutacyjnych”.

Co miesiąc, w wyznaczonym tygodniu począwszy od dnia 22 października, w teren wyruszy mobilny zespół rekrutacyjny, złożony z przedstawicieli Wojskowej Komendy Uzupełnień w Brzegu oraz przedstawiciela 1. Brzeskiej Brygady Saperów.

Pierwszym „przystankiem na drodze” naszego mobilnego zespołu rekrutacyjnego będzie miasto Kluczbork.

Podczas naszej wizyty żołnierze zawodowi opowiedzą o własnych doświadczeniach, dostępnych ścieżkach kariery i perspektywach rozwoju. Zainteresowanym wskażą, dokąd powinni się zwrócić, by uzyskać szczegółowe informacje, wręczą foldery i ulotki. Nasi pracownicy będą zachęcać, wspierać i doradzać, co zrobić, by nie przegapić ciekawej szansy, a zarazem podjąć odpowiedzialną i przemyślaną decyzję o swojej przyszłości, być może związanej ze służbą Ojczyźnie.
W trakcie „podróży po naszym terenie”, mobilny zespół rekrutacyjny WKU w Brzegu zawita również w Nysie (listopad) oraz Brzegu (grudzień).

GDZIE NAS SPOTKASZ? – KLIKNIJ TUTAJ

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH!

Oficer Prasowy Wojskowej Komendy Uzupełnień w Brzegu

 

Nie zapomnij udostępnić: