Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 1 października, 2018 Tytuł artykułu

Podsumowanie weekendu brzeskich ligowców

Treść artykułu

Za nami weekend zmagań sportowych brzeskich ligowców. W sobotę w hali MOSiR przy ulicy Oławskiej w Brzegu o drugą wygraną z rzędu walczyli piłkarze ręczni brzeskiego Orlika, którzy niestety musieli ostatecznie uznać wyższość dziewiątej w tabeli 2 Ligi Trójki Nowa Sól, przegrywając 25:33. Spotkanie od samego początku nie układało się po myśli zawodników Orlika i już na przerwę schodzili oni, kiedy na tablicy świetlnej widniał wynik 12:19 dla gości. Najwięcej bramek dla brzeskiej drużyny rzucił Michał Piech – 7. Była to druga porażka w sezonie 2018/2019 dla brzeżan. Kolejna szansa na wygraną już w najbliższą sobotę, 6 października, kiedy ponownie w hali MOSiR Brzeg, o godzinie 18 piłkarze ręczni Orlika Brzeg podejmować będą czwartą w tabeli Spartę Oborniki Wielkopolskie.

Także w sobotę, ale na wyjeździe swoje spotkanie, w ramach 10 kolejki trzeciej grupy 3 Ligi Piłki Nożnej, rozegrali piłkarze brzeskiej Stali, którzy zremisowali 1:1 z piątym w tabeli Pniówkiem Pawłowice Śląskie. Biało-Niebiescy do przerwy przegrywali 0:1, tracąc gola w 21 minucie spotkania. Udało się im jednak doprowadzić do wyrównania za sprawą Marcina Nowackiego, który w 68 minucie posłał futbolówkę do bramki rywala, dzięki czemu Stal przywozi z trudnego terenu jeden punkt. Dla brzeskiego zespołu był to pierwszy remis w sezonie 2018/2019. Po tym meczu Stal plasuje się na 14 miejscu w tabeli, a jej kolejnym rywalem będzie dziesiąty Rekord Bielsko-Biała. Początek tego spotkania już w tę sobotę, o godzinie 16 na brzeskim stadionie przy ulicy Sportowej.

Natomiast w niedzielę, również wyjazdowy mecz rozegrali futsaliści 1-ligowego Gredaru Brzeg, którzy przegrali w Rzeszowie z tamtejszym Heiro 2:3. Pierwszą bramkę brzeżanie stracili w 11 minucie, dość pechowo, bo po bramce samobójczej. Jednak wyrównali błyskawicznie, bo już minutę później, po ładnym uderzeniu z dystansu Michała Zbocha. W 15 minucie ponownie na prowadzeniu znaleźli się gospodarze i na przerwę obydwie ekipy schodziły przy stanie 2:1 dla rzeszowian. Gredar wyrównał w 31 minucie, po indywidualnej akcji bramkę zdobył ponownie Michał Zboch. Heiro Rzeszów wynik spotkania ustaliło w 37 minucie, strzelając gola z zabójczego dla brzeżan kontrataku. Gredar po trzech kolejkach zajmuje 6 miejsce w tabeli 1 Ligi, a kolejny mecz rozegra w najbliższą niedzielę, o godzinie 18, kiedy to w hali MOSiR przy ulicy Oławskiej w Brzegu podejmie ósmy Maxfarbex Buskowianka Busko Zdrój.

Urząd Miasta w Brzegu rokrocznie wspomaga brzeski sport pokaźnymi kwotami z dotacji. W 2018 roku jest to suma 650 tysięcy złotych na działalność kilkunastu sekcji klubowych (w tym także Orlika, Stali i Gredaru) i organizację imprez sportowych.

Nie zapomnij udostępnić: