Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 23 września, 2018 Tytuł artykułu

VII Bieg Piastów Śląskich

Treść artykułu

W niedzielę, 23 września około 200 uczestników wystartowało w VII Biegu Piastów Śląskich. Sygnał do startu z brzeskiego stadionu dał biegaczom burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. Zawodnicy brali udział w różnych kategoriach, w tym także w nordic walking. Dystans biegu wynosił 5, 7 oraz 10 kilometrów, na przebiegnięcie których każdy uczestnik miał maksymalnie dwie godziny czasu. Nagrody w imieniu burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka wręczył jego zastępca Tomasz Witkowski, gratulując wszystkim biegaczom.

Bieg Piastów Śląskich odbywa się w naszym mieście od 2012 roku i jest skierowany zarówno do profesjonalnych biegaczy, jaki do amatorów, którzy chcą w przyjemnej atmosferze spędzić dzień, podziwiając na trasie uroki Brzegu. Podczas biegu dba się nie tylko o własną kondycję, czy zdrowie, ale również pomaga się innym, ponieważ podczas wydarzenia rokrocznie prowadzona jest akcja charytatywna. Pieniądze, które wpłacane są za opłaty startowe przekazywane są na szczytne cele, dotychczas udało się zakupić m.in. kardiomonitor kompaktowy, pompę infuzyjną, pulsyksometr, czy łóżka dla rodziców na oddziale dziecięcym brzeskiego szpitala. W tym roku na terenie parkingu brzeskiego stadionu stanął także autokar Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, gdzie można było oddać krew, ratującą życie wielu pacjentów.

Organizatorami Biegu Piastów Śląskich są: Fundacja Rozwój, Fundacja Centrum Aktywnego Wsparcia, Brzeskie Stowarzyszenie Abstynenta TAMA, Alicja Baran Psycholog, Stowarzyszenie Zdrowie oraz Stowarzyszenie Klub Mamuśki. Patronat honorowy nad imprezą objął m.in. burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. Gmina Brzeg dofinansowała imprezę w ramach konkursu dotacji dla organizacji pozarządowych.

 

Nie zapomnij udostępnić: