Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 21 września, 2018 Tytuł artykułu

Uroczyste zakończenie inwestycji w Parku Wolności

Treść artykułu

Dobiegły końca prace na terenie Parku Wolności im. Juliusa Peppela w Brzegu, które prowadzone były w ramach projektu pn. „Wdrażanie strategii niskoemisyjnych w Subregionie Brzeskim na terenie Gmin Brzeg i Skarbimierz”. Uroczyste otwarcie zakończonej inwestycji odbyło się 21 września br, a symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.

Przypomnijmy, że projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020. Środki pochodzą z poddziałania 3.1.1 Strategie niskoemisyjne w miastach subregionalnych. W ramach prac parkowe ścieżki pokryto nową nawierzchnią, z czego w szczególności ucieszą się spacerowicze, rowerzyści, czy rolkarze. Zamontowano również nowe ławki i kosze na śmieci. Całkowity koszt prac w Parku Wolności wyniósł ok. 2.400.000 zł, a dofinansowanie aż 2.009.000 zł.

W ramach projektu powstają spójne sieci dróg rowerowych w gminach Brzeg i Skarbimierz, z węzłami „bike&ride” i „park&ride”. Tworzone są również ciągi pieszo-rowerowe. W Brzegu prace oprócz Parku Wolności realizowane były lub jeszcze są także na terenie pozostałych zabytkowych parków (Centralnego, Chrobrego oraz nad Odrą) oraz w zabytkowym centrum – skwer przy ulicach Jagiełły i Wojska Polskiego.Niedawno do uzytku oddano gruntownie zmodernizowaną ulice Wolności.

Projekt realizowany jest w partnerstwie. Liderem jest Gmina Brzeg, a partnerami Gmina Skarbimierz i Powiat Brzeski.

Planowany termin zakończenia realizacji projektu to wrzesień 2018.

Nie zapomnij udostępnić: