Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 18 września, 2018 Tytuł artykułu

Rekreacja i sport 3-2-1 START

Treść artykułu

We wtorek, 18 września na brzeskiej Marinie odbyło się ostatnie spotkanie w ramach zadania pn. „Rekreacja i sport 3-2-1 START”, współfinansowanym przez Gminę Brzeg, a realizowanym przez Brzeskie Stowarzyszenie Chorych na SM i Warsztaty Terapii Zajęciowej. Udział w tym wydarzeniu wzięły reprezentacje: I LO, II LO, ZSB, ZSE, ZSZ NR 1, OHP Brzeg, ZSS Brzeg, WTZ Brzeg.

Drużyny, które liczyły jedenaście osób, w tym także opiekun, musiały wykonać zadania na wszystkich 11 punktach, kolejność wykonywania była dowolna. Zbierane punkty wliczały się do ogólnej klasyfikacji w walce o nagrody. Takie zadania są najciekawszą formą aktywnego spędzania czasu. Poprzez zabawy ruchowe, rozwój integracji i edukację społeczną. Zasady zdrowej rywalizacji przyczyniają się do wszechstronnego rozwoju i aktywności. Każda drużyna otrzymała swoją kartę, gdzie na poszczególnych punktach uczestnicy byli oceniani. Do wykonania na poszczególnych punktach było:

Punkt – OSP Skarbimierz: przeprowadzenie prawidłowej resuscytacji oraz udzielenie pomocy poszkodowanemu
Punkt – WODA: rejsy statkiem po Odrze – rekreacja
Punkt – BRZEG 4X4: rzut oponą do celu, przeciąganie auta, jazda na OFF Road.
Punkt – Tor sprawnościowy: jazda 3 km na rowerze stacjonarnym, a następnie ścieżka z oponą STRONG
Punkt – KPP Brzeg: test wiedzy o ruchu drogowym
Punkt – Piekarenka: co można kupić rano w piekarni?
Punkt – Pytania: test wiedzy o sporcie
Punkt – WSHE Brzeg: projektowanie maskotki WSHE, zmaganie z wycinanką wykonywaną nożyczkami dla leworęcznych, tworzenie figurek z piasku kinetycznego, test znajomości lektur dla klas I-III, a następnie hit – zawody w łucznictwie – USTRZEL SWÓJ INDEKS WSHE w Brzegu.
Punkt – Jesień w Brzegu: malowanie obrazu rękami
Punkt – Szkoła Nauki Jazdy Oliwera Skarbimierz: pytania egzaminacyjne, slalom w alkohologoglach na piechotę oraz zadania specjalne dla opiekunów – parkowanie tyłem.
Punkt – Ergowiosła: sztafeta 500 m dla 3 osób z drużyny

W ogólnej klasyfikacji wygrała drużyna ZSZ nr 1 ze Słowiańskiej. Natomiast nagrodę dla opiekuna, po dogrywce, z alfabetu Morse’a wywalczyła Pani Dorota Toporowska z II LO.

Bardzo dziękuję burmistrzowi Brzegu Jerzemu Wrębiakowi za dofinansowanie zadania, obecność i dobre słowo. Za zaangażowanie i poświęcony czas Kadrze z WTZ Brzeg oraz wszystkim partnerom: OSP Skarbimierz, OSP Czeska Wieś, OSP Zwanowice, OSP Łosiów, MOSIR Brzeg, WSHE Brzeg, Nauka Jazdy Oliwera, Stowarzyszenie Brzeg 4×4, KPP Brzeg, ZSZ nr 1 w Brzegu, Orlik Brzeg, Rejsy statkiem NAUTILUS, OH Kino Oława.

Magdalena Kłoda, kierownik WTZ Brzeg

 

Nie zapomnij udostępnić: