Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 10 września, 2018 Tytuł artykułu

Uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego przy ulicy Oławskiej

Treść artykułu

W poniedziałek, 10 września br. miało miejsce uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Brzegu (dawne Publiczne Gimnazjum nr 1). Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie flagi olimpijskiej. Następnie burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak wraz z dyrektor PSP nr 5, Panią Beatą Kulbaką oraz przewodniczącą rady szkoły, Panią Joanną Milian dokonali oficjalnego przecięcia wstęgi i tym samym otwarcia nowego obiektu sportowego przy ulicy Oławskiej.

Po oficjalnym otwarciu boiska głos zabrała dyrektor PSP nr 5, która swoje pierwsze słowa skierowała do włodarzy miasta, w osobach: burmistrza Jerzego Wrębiaka oraz jego zastępców Tomasza Witkowskiego i Bartłomieja Kostrzewy dziękując za okazaną pomoc finansową na remont obiektu, który dzisiaj wspólnie otworzyli. Pani dyrektor zacytowała także wybitnego reprezentanta Polski w siatkówce, śp. Arkadiusza Gołasia: „Każdy rodzaj sportu niesie ze sobą bogaty skarbiec wartości. Ćwiczenie uwagi, kształcenie woli, wytrwałości, odpowiedzialności, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom – to wszystko należy do cnót sportowca.” i to właśnie na tym nowym boisku będą starali się przekazywać swoim podopiecznym nauczyciele wychowania fizycznego „piątki”.

Następnie Pani dyrektor poprosiła o zabranie głosu burmistrza, który życzył, aby wszyscy uczniowie rozwijali na tym nowym obiekcie swoje pasje i realizowali marzenia, wyraził także radość, że w końcu, po wielu latach szkoła z klasami sportowymi, o profilu koszykówki dziewcząt i piłki ręcznej chłopców doczekała się odpowiedniego boiska wielofunkcyjnego, na którym dzieci i młodzież szkolna będą mogli spędzać czas na świeżym powietrzu. Burmistrz prosił także o szanowanie nowego obiektu, aby służył przez wiele lat kolejnym uczniom placówki. Na dobry początek przekazał również na ręce Pani dyrektor sprzęt sportowy, który na pewno przyda się na nowo otwartym boisku.

Kolejnym punktem uroczystości były pokazy sportowe i artystyczne uczniów klas sportowych, wraz z którymi występ wokalny zaprezentowała także nauczycielka muzyki, Pani Magdalena Jabłońska.

W programie znalazła się również konkurencja sportowa, w której zespół Pani dyrektor Beaty Kulbaki rywalizował z drużyną burmistrza Jerzego Wrębiaka w rzutach do kosza. Minimalnie lepsza okazała się drużyna Pani dyrektor, ale wszyscy wspólnie stwierdzili, że wygrał Brzeg, który zyskał dzisiaj kolejny piękny obiekt sportowy.

Był także czas na wspólny taniec zaproszonych gości, wraz z nauczycielami i uczniami PSP nr 5 do przeboju Shakiry pt. „Waka, Waka”, niczym w teledysku przed Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej, w 2010 roku, które odbywały się w Afryce.

Na koniec chcemy zwrócić się do społeczności uczniowskiej „piątki” kolejnym cytatem od śp. Arkadiusza Gołasia: „Jeśli na boisku czujesz się jak ptak, to poczuj, jak wspaniale jest latać i fruń jak najwyżej po marzenia.” – tak właśnie czujcie się na swoim nowym obiekcie sportowym!

 

Nie zapomnij udostępnić: