Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 22 września, 2018 Tytuł artykułu

RetroSfera vol.2 – Festiwal Starych Komputerów i Konsol

Treść artykułu

RetroSfera vol.2“ to już druga edycja festiwalu związanego z komputerami i konsolami minionej epoki. Dziesiątki sprzętów i gier oddanych do dyspozycji naszych gości pozwolą przypomnieć błogie lata młodości.  Zorganizowane zostaną  turnieje w kultowe i niestarzejące się gry  oraz spotkania i prelekcje z gośćmi specjalnymi.

W tym roku pojawi się mnóstwo nowości między innymi:

Dla miłośników gier przygotowaliśmy Retrobazar– czyli miejsce gdzie zakupisz lub pozbędziesz się swojego sprzętu, akcesoriów i wszystkich innych rzeczy związanych z grami.

W tym roku wychodzimy naprzeciw naszym gościom, którzy przyjeżdżają spoza miasta i nie wiedzą, gdzie się zregenerować. Strefa Gastro czyli miejsce gdzie między godzinami spędzonymi u nas będzie można się posilić i wrócić do dalszej rozgrywki.

Strefa 18+ – będzie to miejsce przeznaczone dla starszych  graczy, którzy chcieliby powrócić do mocniejszych tytułów.

W tym roku jedną z naszych nowości jest organizacja nocnego Lan Party – w dobie gdy Internet był tylko słowem a pojęcie e-sport nigdzie nie występowało – rozwijała się rywalizacja pomiędzy graczami w prywatnych sieciach – odnowimy tą tradycję na naszym festiwalu.

Dla osób, które pasjonują się analogową rozgrywką, zorganizowaliśmy niewielkie stanowisko z grami planszowymi – tzw. Strefę z planszówkami.

Podsumowując RetroSfera to przede wszystkim ludzie, którzy tworzą ten festiwal. Ich zamiłowanie do starszych sprzętów pozwoliło na powstanie tego wydarzenia i kultywowanie tradycji gier wideo. To dzięki nim festiwal doczekał się kolejnej odsłony.

Nie zapomnij udostępnić: