Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 2 września, 2018 Tytuł artykułu

II Brzeski Festiwal Kaczek

Treść artykułu

W niedzielę, 2 września w brzeskim Parku Wolności odbył się II Brzeski Festiwal Kaczek, charytatywna impreza, z której dochód przeznaczony zostanie na edukację i terapię społeczną dzieci z Brzegu i okolic. Zanim rozpoczął się sam wyścig kaczek, które można było nabyć na jednym ze stoisk, znajdujących się na placu zabaw Parku Wolności, przybyli mieszkańcy mogli skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Był grill, dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, animacja czasu dla dzieci, pokaz sprzętu wojskowego, strażackiego oraz policyjnego, a także loteria fantowa, koncert zespołu Black Drums Icon i pokazy Tanga argentyńskiego. Ponadto odbywały się licytacje charytatywne, podczas których można było wylicytować wiele ciekawych rzeczy oraz usług.

Punktualnie o godzinie 17:00 sygnał do rozpoczęcia wyścigu kaczek dali burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, którego kaczka również brała udział w rywalizacji, wiceburmistrz Tomasz Witkowski oraz główny organizator, Pan Michał Kwiatkowski. W wyścigu udział wzięło ponad 200 gumowych kaczek, a zwyciężczyni – Pani Ewa Plutarska wskazała Publiczne Przedszkole nr 7, które otrzyma sprzęt multimedialny dla swoich podopiecznych. Nagrody wręczał burmistrz, wraz z wiceburmistrzem oraz głównym organizatorem. W podziękowaniu za okazane wsparcie na ręce burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka główny organizator, Pan Michał Kwiatkowski złożył ręcznie wykonane kaczki. Burmistrz także podziękował Panu Michałowi za zorganizowanie tak ciekawego wydarzenia, które zebrało ogromną ilość mieszkańców i wręczył mu upominki miejskie. Z kolei wiceburmistrz Tomasz Witkowski złożył podziękowania i upominki miejskie na ręce Pani Magdaleny Młodzianowskiej z Brzeskiego Stowarzyszenia Abstynenta TAMA, czyli współorganizatora imprezy.

Głównymi organizatorami II Brzeskiego Festiwalu Kaczek byli: Fundacja Centrum Aktywnego Wsparcia, Brzeskie Stowarzyszenie Abstynenta TAMA oraz Fundacja Rozwój. Urząd Miasta w Brzegu był jednym ze współorganizatorów.

 

Nie zapomnij udostępnić: