Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 15 sierpnia, 2018 Tytuł artykułu

Święto wojska i pożegnanie kapelana

Treść artykułu

Jak co roku, w Brzegu i w całej Polsce 15 sierpnia uroczyście obchodzone jest Święto Wojska Polskiego. Tegoroczne rozpoczęła msza święta w kościele św. Mikołaja, po której zgromadzeni (m.in. władze samorządowe, przedstawiciele służb mundurowych, organizacji kombatanckich i społecznych oraz licznie zgromadzeni brzeżanie) – przeszli na Plac Polonii Amerykańskiej. Uroczystość okolicznościowym przemówieniem rozpoczął ppłk Dariusz Tulin – zastępca dowódcy 1. Brzeskiego Pułku Saperów. Natomiast burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak w swoim przemówieniu podkreślał ogromne znaczenie Cudu nad Wisłą dla historii Polski. Zwycięska bitwa stoczona w 1920 r. podczas wojny polsko – bolszewickiej, określana jest przez historyków jako jedna z przełomowych bitew w historii świata.

Podczas obchodów żołnierzom brzeskiej jednostki wręczono awanse na wyższy stopień oraz okolicznościowe odznaczenia. Była także salwa honorowa, Apel Poległych i defilada.

W trakcie uroczystości odbyło się również pożegnanie ks. mjr. Sławomira Gadowskiego – proboszcza Parafii Wojskowej i kapelana brzeskiej jednostki, który od 19 sierpnia br. będzie pełnił posługę kapłańską w Parafii Wojskowej pw. św. Jozafata w Ostrowi Mazowieckiej – Komorowie. Księdzu kapelanowi za współpracę dziękował m.in. burmistrz Jerzy Wrębiak, któremu towarzyszył wiceburmistrz Tomasz Witkowski. Ksiądz kapelan otrzymał bukiet kwiatów, okolicznościową grafikę i list gratulacyjny.

Nie zapomnij udostępnić: