• CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 11 sierpnia, 2018 Tytuł artykułu

Pierwszy mecz Stali u siebie

Treść artykułu

Od porażki 1-2 w derbowym spotkaniu z Ruchem Zdzieszowice trzecioligowi piłkarze brzeskiej Stali rozpoczęli 11 sierpnia br. występy w tym sezonie na własnym boisku. Po pierwszej połowie nasi zawodnicy przegrywali 0-2, a tuż przed przerwą rzutu karnego nie wykorzystał kapitan brzeżan Marcin Nowacki. Tradycyjnie podczas meczu, wśród kibiców wylosowano szczęśliwców, którzy otrzymali upominki miejskie. Wręczał je wiceburmistrz Brzegu Tomasz Witkowski.

Tydzień temu, w pierwszym spotkaniu tegorocznego sezonu, brzeska Stal na wyjeździe wygrała 2-1 z Lechią Dzierżoniów. Kolejny mecz brzeżanie rozegrają w najbliższą środę, 15 sierpnia o godzinie 16 – spotkają się wówczas w Lewinie Brzeskim z tamtejszą Olimpią w ramach rozgrywek Pucharu Polski.

Przypomnijmy, że Urząd Miasta w Brzegu rokrocznie wspomaga brzeski sport pokaźnymi kwotami z dotacji. W 2018 roku jest to suma 650 tysięcy złotych na działalność kilkunastu sekcji klubowych (w tym m.in. Stali) i organizację imprez sportowych.