Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 1 sierpnia, 2018 Tytuł artykułu

Trwa remont Brzeskiego Centrum Kultury

Treść artykułu

Od prac rozbiórkowych rozpoczęła się długo wyczekiwana gruntowna modernizacja Brzeskiego Centrum Kultury. Wartość całego przedsięwzięcia wyniesie 8,5 mln zł netto, z czego unijne dofinansowanie pozyskane na tę inwestycję przez miasto to 5 milionów złotych. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum 2 firm: MPM Development Sp. z o.o. z siedzibą w Namysłowie i F.H.U. BIO-KLIM z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim.

Zakres prac remontowych w Brzeskim Centrum Kultury:

1. Prace termomodernizacyjne w postaci: ocieplenia ścian, stropodachów, wymiany okien i drzwi, instalacji co, wentylacji, oświetlenia na energooszczędne.
2. Przebudowa wnętrz budynku BCK polegająca na utworzeniu – w wyniku przebudowy byłej kawiarni – tzw. Sceny Kameralnej z barem, zapleczem kuchennym oraz przebudowa sali widowiskowej i tzw. małej sceny. W ramach w/w prac przewidziana jest wymiana siedzisk na widowni, remont sceny i zaplecza scenicznego wraz z kurtyną, oświetleniem, wymiana instalacji elektrycznej i wentylacyjnej, remont ścian, sufitów, balkonów, stolarki. Ponadto sale zostaną wyposażone w nowe oświetlenie sceniczne i nagłośnienie. Dodatkowo sala widowiskowa zostanie wyposażona w nową technikę kinową. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez montaż windy oraz wydzielenie toalety na parterze budynku. Przebudowany zostanie również taras nad wejściem głównym do budynku BCK.

Zadanie realizowane będzie od czerwca 2018 r. do września 2019 r. Projekt realizowany jest w partnerstwie z Państwową Szkołą Muzyczną I stopnia im. Józefa Elsnera w Brzegu, Gminną Biblioteką Publiczną w Skarbimierzu oraz Brzeskim Stowarzyszeniem Chorych na SM. Po realizacji inwestycji Brzeskie Centrum Kultury stanie się obiektem funkcjonalnym i nowoczesnym, a dzięki termomodernizacji, także mniej energochłonnym.

Nie zapomnij udostępnić: