Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 27 lipca, 2018 Tytuł artykułu

Uroczyste obchody Święta 1 Brzeskiego Pułku Saperów

Treść artykułu

27 lipca br. odbyły się obchody Święta 1 Brzeskiego Pułku Saperów w Brzegu, które rozpoczął uroczysty apel pod pomnikiem poległych żołnierzy jednostki. Następnie uczestnicy uroczystości, wśród których znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych, na czele z burmistrzem Brzegu Jerzym Wrębiakiem, a także żołnierze służący w brzeskim pułku, weterani związani z brzeskim garnizonem, byli żołnierze, pracownicy cywilni wojska oraz rodziny, wzięli udział w okolicznościowej Mszy Świętej, sprawowanej w kościele p.w. św. Mikołaja. Po jej zakończeniu, na Placu Polonii Amerykańskiej odbyła się część oficjalna uroczystości, podczas której na maszt wciągnięta została flaga narodowa.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie wyróżnień i odznaczeń za wzorową służbę przez m.in. dowódcę 1 Brzeskiego Pułku Saperów w Brzegu płk. dypl. Marka Golana, który wcześniej przypomniał również historię jednostki, jej zaangażowanie w życie miasta i regionu, a także wspomniał i podkreślił zasługi tych, którzy polegli w trakcie służby. Burmistrz złożył na ręce dowódcy pułku podziękowania za sumienną służbę na rzecz lokalnego społeczeństwa oraz za owocną współpracę z miastem. W swoim przemówieniu podkreślił także jak ważną rolę odegrali wojskowi w historii Polski, która w tym roku obchodzić będzie 100-lecie odzyskania niepodległości.

Po uroczystościach licznie zgromadzeni brzeżanie mogli posłuchać mini recitalu w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych z Wrocławia.

Nie zapomnij udostępnić: