Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 25 lipca, 2018 Tytuł artykułu

Uroczyste otwarcie nowej siedziby MOPS-u

Treść artykułu

W środę, 25 lipca br., odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Bolesława Chrobrego 32a w Brzegu. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali kierownik placówki Sebastian Matuszewski oraz burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, który nie ukrywał zadowolenia z tego, że poprawi się komfort przyjmowania mieszkańców zwracających się o pomoc. Burmistrz wręczył także na ręce kierownika drobny upominek i życzył owocnej pracy w nowym obiekcie.

Przypomnijmy, że w poprzedniej siedzibie brzeskiego MOPS-u, przy ulicy Jabłkowej 5, pracownicy zajmowali tylko kilka pomieszczeń, przez co biura były zatłoczone, a przyjmowane osoby nie miały warunków do osobistej rozmowy. Ponadto znacznie utrudniony był dostęp do placówki osób niepełnosprawnych i starszych ze względu na istniejące bariery architektoniczne. W nowej siedzibie problemy te znikają, ponieważ znajduje się ona na parterze budynku, a oprócz tego wybudowano podjazd dla osób niepełnosprawnych. Nowe pomieszczenia biurowe stwarzają także możliwości do bardziej intymnej rozmowy z petentami, którzy dzięki temu będą mogli swobodniej mówić o swoich problemach, a co za tym idzie pomoc Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej będzie mogła być skuteczniejsza.

Obecna siedziba to 24 przestrzenne pomieszczenia biurowe, a także sala narad, magazyn oraz pokój socjalny, w którym przyjmować będą zarówno pracownicy socjalni, jak i asystenci rodziny. Dodatkowo w całym budynku przeprowadzona została termomodernizacja. Gmina Brzeg przeznaczyła na remont i dostosowanie pomieszczeń do potrzeb MOPS ponad 900 tysięcy złotych.

 

Nie zapomnij udostępnić: