Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 29 czerwca, 2018 Tytuł artykułu

Flisacy odpłynęli w dalszy rejs

Treść artykułu

Uczestnicy Flisu Odrzańsko-Warciańskiego opuścili w piątkowy poranek (29 czerwca br.) Marinę Brzeg i udali się w dalszy rejs, którego celem jest Szczecin. Przypomnijmy, że spływ rozpoczął się w Gliwicach, a jednostki cumowały już w Kędzierzynie-Koźlu, Krapkowicach i Opolu. Do Brzegu flisacy dotarli w czwartkowe popołudnie, które spędzili na zwiedzaniu miasta, głównie jego nadodrzańskiej części. Ci, którzy mieli okazję odwiedzić Brzeg także w ubiegłym roku, byli pod wrażeniem zmian, które zaszły przez ten czas w mieście. Szczególne wrażenie wywarł świeżo wyremontowany bulwar na ulicy Nadodrzańskiej.

Tegoroczna 23. edycja Flisu Odrzańsko-Warciańskiego jest wyjątkowa, bo nawiązuje do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, 100-lecia Ligi Morskiej i Rzecznej oraz Samorządowego Roku Rzeki Odry 2018. Podczas spływu do flisaków, którzy pokonują Odrę, dołączy flotylla tratw płynących Wartą. Po raz pierwszy w Szczecinie te dwie grupy pojawią się wspólnie. Finał wyprawy planowany jest na 14 lipca.

Flisaków pożegnał burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, wręczając Wiceprezes Zarządu Głównego Ligi Morskiej i Rzecznej oraz Organizatorowi Flisów dr Elżbiecie Marszałek miejską flagę. Każda jednostka uczestnicząca w spływie otrzymała też bandankę Mariny Brzeg.

 

Nie zapomnij udostępnić: