Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 28 czerwca, 2018 Tytuł artykułu

Flisacy odwiedzili Brzeg

Treść artykułu

Pomimo niesprzyjającej pogody, uczestnicy Flisu Odrzańsko-Warciańskiego, czyli dorocznej akcji promującej walory rzeki Odry, dotarli 28 czerwca br. do Brzegu. Wiceprezes Zarządu Głównego Ligi Morskiej i Rzecznej oraz Organizatora Flisów dr Elżbietę Marszałek, wraz z załogą, na brzeskiej Marinie powitał burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. Wśród przybyłych znaleźli się także komandor Flisu na Górnej Odrze Jan Szefer oraz artysta fotografik Roman Hlawacz – autor wystawy „Odra. Temat rzeka”, dokumentujący spływ, a przede wszystkim samą rzekę.

Tegoroczna 23. edycja Flisu Odrzańsko-Warciańskiego jest wyjątkowa, bo nawiązuje do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, 100-lecia Ligi Morskiej i Rzecznej oraz Samorządowego Roku Rzeki Odry 2018. Trasa Flisu rozpoczęła się w Gliwicach, a jego uczestnicy cumowali już po drodze w Kędzierzynie-Koźlu, Krapkowicach i Opolu. Podczas spływu do flisaków, którzy pokonują Odrę, dołączy flotylla tratw płynących Wartą. Po raz pierwszy w Szczecinie, gdzie kończą się flisy, te dwie grupy pojawią się wspólnie. Finał wyprawy planowany jest na 14 lipca.

Chcąc wyrazić uznanie i podziękowanie za zorganizowanie rejsu, burmistrz wręczył Elżbiecie Marszałek oraz flisakom miejskie upominki. Pomysłodawczyni wydarzenia natomiast przekazała na ręce burmistrza Memoriał, w którym Liga Morska i Rzeczna oraz Stowarzyszenie na Rzecz Miast i Gmin Nadodrzańskich wyrażają przekonanie, że ustanowienie Samorządowego Roku Rzeki Odry 2018 przybliży społeczeństwu szanse rozwojowe związane z Odrą oraz pozwoli promować rzekę jako ważny element polskiego potencjału gospodarczego, turystycznego i społecznego.

Nie zapomnij udostępnić: