Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 23 czerwca, 2018 Tytuł artykułu

Noc świętojańska nad Odrą

Treść artykułu

Noc świętojańska to pierwszy dzień dwudniowej imprezy na brzeskiej marinie. Mnóstwo brzeżan oraz gości spoza naszego miasta bawiło się nad Odrą. Widzowie najpierw podziwiali wyścigi smoczych łodzi, rywalizacja dwudziestu osad była bardzo zacięta. Poszczególne wyścigi dostarczyły wielu emocji. Najlepsza okazała się drużyna „Kompania Rozminowania”, czyli ekipa brzeskiej jednostki wojskowej, która w finale o przysłowiowy włos pokonała zespół „Water Crew”, czyli reprezentantów Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Brzegu. W zawodach wystartowali również zawodnicy z miast partnerskich Brzegu – niemieckiego Goslar i czeskiego Beroun.

Widzowie mogli obejrzeć również pokazy ratownictwa wodnego w wykonaniu brzeskich WOPR-owców. Wiele osób skorzystało także z rejsów po Odrze, dzieci szalały na dmuchańcach i w parku linowym, można było przejechać się samochodem terenowym. Był też program artystyczny w wykonaniu brzeskich artystów (North West Passage, Mr&Mrs, Shantażyści, sekcja muzyczna Brzeskiego Centrum Kultury), a także liczne konkursy dla dzieci i dorosłych. Na zgłodniałych i spragnionych czekało kilkanaście food trucków.

Po zmroku zebrani podziwiali widowiskowe puszczanie wianków na Odrze, a pierwszy dzień obfitującego w różnorodne wydarzenia zakończyło ognisko i akompaniament bębniarzy z Black Drums Icon.

Impreza odbywała się pod honorowym patronatem burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka, a jej głównym organizatorem był Urząd Miasta oraz instytucje gminne: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a także Brzeskie Centrum Kultury.

 

Nie zapomnij udostępnić: