Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 21 czerwca, 2018 Tytuł artykułu

Piątka pożegnała absolwentów

Treść artykułu

W czwartek, 21 czerwca, w Zamku Piastów Śląskich Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 pożegnała swoich absolwentów. Podczas uroczystości rozdano świadectwa i wyróżnienia dla najlepszych uczniów szkoły. Wśród zaproszonych gości znalazł się burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, który złożył tegorocznym absolwentom gratulacje ukończenia szkoły i życzył udanych wyborów dalszej ścieżki edukacyjnej, a także kolejnych sukcesów i udanych wakacji.

Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego absolwentów PSP nr 5 mogliśmy podziwiać akademię, podczas której pojawiły się wątki „Małego Księcia”, który został zabrany na planetę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Brzegu, aby poznać klasę 3C. Następnie wsiedliśmy w pociąg z Harrym Potterem i spółką, ale zamiast na Harvardzie wysiedliśmy na przystanku Brzeg i udaliśmy się do PSP nr 5, gdzie poznaliśmy klasę 3B. Ostatnia scenka to trudny wybór, który miał stać przed samym Zeusem, ale wybranie najpiękniejszej bogini utrudniła mu żona – Hera, która zagroziła, że jeśli nie wybierze jej to tego pożałuje. W takiej sytuacji Zeus podjęcie decyzji zrzucił na Priama, który obejrzał prezentacje wszystkich kandydatek i miał twardy orzech do zgryzienia, a raczej jabłko, bo jednej z nich musiał właśnie wręczyć ten owoc o złotym kolorze. Ostatecznie wybór padł na boginię Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5, która obiecała poznanie wyjątkowej klasy 3A.

Były także pięknie wykonane piosenki uczennic oraz uczniów PSP nr 5.

Wręczenia świadectw oraz uhonorowania najlepszych uczniów w nauce, a także za osiągnięcia sportowe dokonali dyrektor placówki Pani Beata Kulbaka wraz z burmistrzem i wychowawcami poszczególnych klas.

 

Nie zapomnij udostępnić: