Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 20 czerwca, 2018 Tytuł artykułu

Kompleksowa przebudowa Brzeskiego Centrum Kultury staje się faktem

Treść artykułu

Wielkimi krokami zbliża się rewitalizacja Brzeskiego Centrum Kultury, na które to zadanie pozyskano kwotę 5 milionów złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020. W dniu 20 czerwca br. w gabinecie burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka doszło do podpisania umowy na realizację zadania pn. „Przebudowa sal: widowiskowej i małej sceny w Brzeskim Centrum Kultury wraz z utworzeniem „Sceny Kameralnej BCK”. Wykonawcą inwestycji wyłonionym w przetargu jest konsorcjum 2 firm: MPM Development Sp. z o.o. z siedzibą w Namysłowie i F.H.U. BIO-KLIM z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim. Wartość całego przedsięwzięcia zamknie się kwotą 8 500 000 zł netto. Podatek Vat będzie odzyskiwany przez BCK. Zadanie to składa się z dwóch zasadniczych części:

1. Prac termomodernizacyjnych w postaci: ocieplenia ścian, stropodachów, wymiany okien i drzwi, instalacji co, wentylacji, oświetlenia na energooszczędne.
2. Przebudowy wnętrz budynku BCK polegającej na utworzeniu – w wyniku przebudowy byłej kawiarni – tzw. Sceny Kameralnej z barem, zapleczem kuchennym oraz przebudowie sali widowiskowej i tzw. małej sceny. W ramach w/w prac przewidziana jest wymiana siedzisk na widowni, remont sceny i zaplecza scenicznego wraz z kurtyną, oświetleniem, wymiana instalacji elektrycznej i wentylacyjnej, remont ścian, sufitów, balkonów, stolarki. Ponadto sale zostaną wyposażone w nowe oświetlenie sceniczne i nagłośnienie. Dodatkowo sala widowiskowa zostanie wyposażona w nową technikę kinową. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez montaż windy oraz wydzielenie toalety na parterze budynku. Przebudowany zostanie również taras nad wejściem głównym do budynku BCK.

Zadanie realizowane będzie od czerwca 2018 do września 2019r. Projekt realizowany jest w partnerstwie z Państwową Szkołą Muzyczną I stopnia im. Józefa Elsnera w Brzegu, Gminną Biblioteką Publiczną w Skarbimierzu oraz Brzeskim Stowarzyszeniem Chorych na SM. Po realizacji inwestycji Brzeskie Centrum Kultury stanie się obiektem funkcjonalnym i nowoczesnym, a dzięki termomodernizacji, także mniej energochłonnym.

 

Nie zapomnij udostępnić: