Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 19 czerwca, 2018 Tytuł artykułu

BTP Stal Brzeg po sezonie

Treść artykułu

Sezon 2017/2018 to dla piłkarzy BTP Stal Brzeg już przeszłość. Nasi zawodnicy zakończyli rozgrywki III grupy III ligi na miejscu czwartym, gromadząc na swoim koncie 60 punktów i zdobywając 69 bramek (najwięcej w całej grupie III). W porównaniu do poprzedniego sezonu jest to progres o dwa miejsca w tabeli, ponieważ w sezonie 2016/2017 brzeżanie uplasowali się na szóstym miejscu. Jednak po rundzie jesiennej zakończonego niedawno sezonu apetyty były ogromne, wszak Stal znajdowała się na drugim miejscu, tracąc tylko trzy oczka do lidera z Częstochowy.

Rundę wiosenną żółto-niebiescy również rozpoczęli doskonale, odnosząc pamiętne zwycięstwo we Wrocławiu, nad trzecią w tabeli Ślęzą, wynikiem 3:2. Po kolejnych dwóch wygranych – nad Unią Turza Śląska (3:2) oraz Stilonem Gorzów Wielkopolski (2:1) zespół z Brzegu stał się liderem III grupy i wówczas oczekiwania względem naszych piłkarzy wzrosły, zaczęto odważnie mówić o walce o awans do II ligi.

Jednak właśnie wtedy nastąpił nieoczekiwany przestój Stali, która w pięciu kolejnych kolejkach zdobyła zaledwie trzy punkty, m.in. nieoczekiwanie przegrywając w Bielsko-Białej (1:2), czy też remisując bezbramkowo na własnym stadionie z ostatnią w tabeli Polonią Głubczyce.

Wiarę przywrócił mecz 26. kolejki, kiedy brzeżanie w efektowny sposób pokonali jednego z faworytów – KGHM ZANAM Polkowice 4:2. Niestety z ostatnich ośmiu spotkań tego sezonu aż sześć Stal zremisowała, w tym także ten ostatni w Lubinie z tamtejszym KGHM II Zagłębiem 1:1.

Tym samym nie udało się wywalczyć awansu do II ligi, ale w kilku spotkaniach, w których żółto-niebiescy nie byli faworytem, pozostawili po sobie naprawdę dobre wrażenie i nadzieję na awans w przyszłym sezonie.

Najwięcej goli w sezonie 2017/2018 zdobyli dla BTP Stali Brzeg Marcin Nowacki i Dominik Bronisławski – po 13, co było także najlepszym wynikiem w całej III grupie III ligi. Pierwszy z nich, kapitan brzeskiej ekipy, był również najlepiej asystującym graczem Stali, zapisując na swoim koncie 15 ostatnich podań, co przesądziło o jego zwycięstwie w klasyfikacji najlepszych strzelców całej III grupy. Na słowa pochwały zasłużył również bramkarz brzeskiej drużyny – Amin Stitou, który w sześciu spotkaniach sezonu 2017/2018 zachował czyste konto, co także było najlepszym wynikiem w całej III grupie. Z kolei najwięcej minut spędził na boisku Wojciech Jurek – aż 2942!

Na zakończenie chcemy podziękować naszej drużynie za wszystkie emocje jakie dostarczyła nam w sezonie 2017/2018, a w kolejnym 2018/2019 życzymy jej awansu do II ligi!

Przypomnijmy, że Urząd Miasta w Brzegu rokrocznie wspomaga brzeski sport pokaźnymi kwotami z dotacji. W 2018 roku jest to suma 650 tysięcy złotych na działalność kilkunastu sekcji klubowych (w tym 320 tys. zł dla klubu BTP Stal Brzeg) i organizację imprez sportowych.

Nie zapomnij udostępnić: