Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 13 czerwca, 2018 Tytuł artykułu

Nagrody „Primus inter Pares i Primus 2018” wręczone

Treść artykułu

We wtorek, 12 czerwca, w Dużej Sali Stropowej brzeskiego Ratusza odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka dla najzdolniejszych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, czyli „Primus inter Pares i Primus 2018”. Galę otworzył burmistrz, który zwrócił się do wszystkich uczniów, wyrażając swój podziw dla ich osiągnięć oraz gratulując im i ich nauczycielom doskonałego przygotowania i znakomitych wyników.

Blisko 200 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów odebrało wraz ze swoimi rodzicami nagrody z rąk burmistrza za wybitne osiągnięcia naukowe oraz sportowe. Jednak sukcesów uczniów nie byłoby bez pomocy i inspiracji nauczycieli, których blisko 70 również otrzymało nagrody od burmistrza.

Minutą ciszy uczczono pamięć przedwcześnie zmarłej nauczycielki Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8 w Brzegu śp. Kaliny Łukaszów, która znalazła się wśród nagrodzonych. Uczennica PSP nr 6 wykonała wzruszającą piosenkę dla zmarłej nauczycielki.

Uroczystą galę przygotowali uczniowie i nauczyciele z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Brzegu. Zebrani oklaskiwali popisy wokalne, a także wspaniale zagrany przez jednego z uczniów utwór na saksofonie oraz pokaz biało-czerwonych wstęg, dzięki któremu można było powoli poczuć atmosferę zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej.

 

Nie zapomnij udostępnić: