Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 12 czerwca, 2018 Tytuł artykułu

Zapraszamy na Targi Zdrowia do Medyka

Treść artykułu

Stowarzyszenie „Zdrowie” przy Medycznym Studium Zawodowym w Brzegu zaprasza na III Targi Zdrowia pod hasłem „Energetyczny piątek”. Impreza odbędzie się 15 czerwca br. w Brzegu na terenie Zespołu Szkół Medycznych przy ul. Ofiar Katynia  25.

Program III Targów Zdrowia podzielony jest na trzy główne bloki tematyczne, skierowane do wszystkich grup wiekowych: od najmłodszych do najstarszych odbiorców. Badania, wykłady, warsztaty i konsultacje będą dotyczyły zdrowych zachowań, zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia. Postaramy się przekonać, jak ważny jest dobór żywności i dodatków do żywności w dzisiejszych czasach, gdy półki sklepowe są pełne różnych produktów spożywczych, a apteczne – specyfików wspomagających zdrowie.
Dzieci zapraszamy na badania profilaktyczne pod kątem wad postawy wykonywane przez zaprzyjaźnionych specjalistów z Opolskiego Centrum Rehabilitacji w Korfantowie. W ubiegłych latach w takich samych badaniach orzeczenia otrzymało ok. 300 dzieci z powiatu brzeskiego. W tym roku zaprosiliśmy grupę 140 sześcio- i siedmiolatków z brzeskich przedszkoli i Gminnego Zespołu Szkół w Skarbimierzu. Na badania mogą zgłaszać się także rodzice, których dzieci nie wzięły jeszcze udziału w badaniach, a zauważają jakieś niepokojące objawy w postawie lub sposobie poruszania się swoich dzieci.
Wszystkich zainteresowanych tematyką zapraszamy na wykłady i zajęcia panelowe, które będą odbywać się od godziny 16.00 do 19.00.  Tym razem zaprosiliśmy dla Państwa pasjonatów i propagatorów zdrowej żywności, zdrowego odżywiania i zdroworozsądkowego podejścia do wyboru żywności i dodatków do żywności. Liczymy na przybycie osób w różnym wieku. Przyprowadźcie Państwo swoje starsze dzieci, niech dowiedzą się po co sięgać na sklepowych półkach.
Od godziny 17.45 proponujemy masaż, który  aktywuje naturalny proces samoleczenia, a także komputerowe badanie skóry twarzy. W tym roku proponujemy Paniom badanie piersi polskim urządzeniem medycznym Braster. Jest to urządzenie do samobadania piersi, zastępujące badanie palpacyjne. Pierwsze badanie wraz z instrukcją wykonamy wspólnie z Paniami, a wyniki po 2 dniach będą przesłane z instytutu badawczego Brastera na podane maile. Zabiegi wykonywane będą przez pracowników i słuchaczy Zespołu Szkół Medycznych w Brzegu. Wszystkie badania i zabiegi są bezpłatne.
Naszymi gośćmi w tym roku będą: Pan Michał Morelowski – propagator stosowania mikroorganizmów w produkcji roślinnej i zwierzęcej, licencjonowany doradca ProBiotechnologii i Pan Marcin Stępniewski – propagator zdrowych dodatków do żywności i zdrowego trybu życia, przedstawiciel Siberian Heaith.
Do organizacji  tegorocznych Targów  dołączyli wspaniali ludzie, pełni zapału, którzy swoją wiedzą i pasją chcą się dzielić: Sylwia Roczniak – twórczyni Warsztatów Kulinarnych z Sylwią i Dariusz Kiesiński – właściciel Gospodarstwa Przyjaznego Naturze. Spotkacie się Państwo z nimi podczas zajęć popołudniowych.

Zapowiada się tak jak w ubiegłych latach, naprawdę bardzo energetyczny piątek!

Grażyna Lechki, prezes Stowarzyszenia „Zdrowie”

Nie zapomnij udostępnić: