Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 10 czerwca, 2018 Tytuł artykułu

VI Marsz dla Życia i Rodziny w Brzegu

Treść artykułu

W niedzielę, 10 czerwca, odbył się VI Marsz dla Życia i Rodziny w Brzegu, organizowany przez Grupę Inicjatywną „Wolność i Miłość”.

Przed rozpoczęciem marszu odbyła się msza święta w kościele pw. św. Mikołaja, po której zakończeniu koordynator, Pan Łukasz Fomicz oficjalnie otworzył VI Marsz dla Życia i Rodziny, w którym udział wziął m.in. burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.

Uczestnicy przemaszerowali spod kościoła pw. św. Mikołaja na Zamek Piastów Śląskich, gdzie na terenach zielonych odbył się piknik rodzinny, z wieloma atrakcjami, jak np. park linowy, dmuchane kule, pokaz wozu strażackiego, czy też malowanie twarzy. Był także pojedynek piłkarski organizatorów z biorącą także udział w marszu Młodzieżą Wszechpolską. Burmistrz w swoim przemówieniu zwrócił się do uczestników mówiąc, aby pamiętali o tym, że czas z rodziną, jest najcenniejszym czasem i życzył wszystkim udanej zabawy w gronie rodziny i przyjaciół.

Przypomnijmy, że marsze dla Życia i Rodziny są organizowane w całej Polsce od 2006 roku, w celu publicznego świadectwa o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie dzieci. Wyrażają również oczekiwanie takich zmian społeczno-prawnych, które zapewnią pełną ochronę życia ludzkiego i praw rodziny w naszym kraju. Marsze mają pozytywny i radosny wymiar.

 

Nie zapomnij udostępnić: