Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 4 czerwca, 2018 Tytuł artykułu

Zielone światło na zakup przez miasto terenu dworca PKS

Treść artykułu

Rada Miejska w Brzegu – na wniosek burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka – wyraziła zgodę na kupno przez miasto terenu dworca PKS. Teren ten Gmina Brzeg zamierza przeznaczyć na centrum przesiadkowe, gdyż w tym rejonie miasta krzyżują się wszystkie rodzaje transportu – kolejowy, autobusowy, rowerowy.

Zależy nam na utworzeniu centrum przesiadkowego, w którym kierowcy będą mogli pozostawić samochody i udać się w dalszą podróż korzystając ze środków komunikacji publicznej – mówi burmistrz Wrębiak. – Uważamy że jest taka potrzeba, a teren ten powinien w niedługim czasie stanowić wizytówkę miasta. Już wkrótce mieszkańcy będą mogli korzystać z wybudowanych wiat rowerowych. Dodatkowo czynimy starania celem przejęcia od PKP terenu pod drogę łączącą ulicę Trzech Kotwic z Placem Dworcowym.

Adaptacja terenu dworca PKS na potrzeby centrum przesiadkowego w Brzegu byłaby elementem uzupełniającym projekt pn. „Wdrażanie strategii niskoemisyjnych w Subregionie Brzeskim na terenie Gmin Brzeg i Skarbimierz”, który obecnie jest realizowany.

 

Nie zapomnij udostępnić: