Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 21 maja, 2018 Tytuł artykułu

Kolejne środki unijne dla Brzegu na remont parków

Treść artykułu

Miło nam poinformować, że Gminie Brzeg udało się pozyskać kolejne środki unijne na zadanie pn. „Ochrona różnorodności biologicznej obszarów parkowych i wodnych na terenie Gminy Brzeg i Gminy Lewin Brzeski” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020. Liderem projektu jest Gmina Brzeg, zaś jej partnerami Gmina Lewin Brzeski i Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego. W ramach zadania na terenie Brzegu wykonany zostanie następujący zakres prac:

– budowa ścieżki parkowej wraz z oświetleniem wokół stawu na terenie Parku Wolności,

– wykonanie alejek parkowych wokół zbiornika od strony ul. Armii Krajowej na terenie Parku Centralnego wraz z montażem małej architektury,

– budowa ścieżek na terenie Parku Nadodrzańskiego i skweru przy Placu Bramy Wrocławskiej wraz z oświetleniem i elementami małej architektury (łącznie m.in. 40 ławek i 41 koszy na odpady, 5 tablic informacyjnych),

– wykonanie podczyszczalni przed zastawką wlotową do stawu w Parku Wolności,

– wykonanie rurociągu łączącego Staw Cegielniany z Potokiem Kościelna,

– wykonanie nasadzeń roślin wodnych na stawie w Parku Wolności,

– wykonanie 100 budek dla nietoperzy i 21 budek lęgowych dla ptaków,

– Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego na terenie Stawu Cegielnianego, którego jest dzierżawcą, wykona ścieżkę edukacyjną wokół stawu wraz z elementami małej architektury (m.in. 14 ławek, kosze, stojaki na rowery), wiatę edukacyjną i 17 pomostów.

Realizacja zadania na terenie Brzegu będzie miała miejsce w latach 2018-2020. Łączny koszt prac na terenie Gminy Brzeg wynosi 3 534 438 zł, w tym 1 261 869 zł to środki unijne, natomiast  119 040 zł to środki Partnera – Polskiego Związku Wędkarskiego.

To kolejny, czwarty już wniosek Gminy Brzeg po remoncie fosy w Parku Centralnym, „Kwadratówce” i zbiorniku przy ulicy Korfantego, który uzyskał dofinansowanie z ochrony różnorodności biologicznej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014-2020. Realizacja zadania spowoduje poprawę estetyki i funkcjonalności brzeskich parków oraz poprawę jakości wody w stawie w Parku Wolności, udostępni i uatrakcyjni Staw Cegielniany przy ulicy Kusocińskiego, a także ulepszy warunki bytowe szczególnie cennych gatunków nietoperzy i ptaków.

 

Nie zapomnij udostępnić: