Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 16 maja, 2018 Tytuł artykułu

Jeden z Dziesięciu w 100 rocznicę Niepodległej – pierwsze eliminacje szkolne za nami

Treść artykułu

Za nami pierwsze eliminacje szkolne do wielkiego finału Jednego z Dziesięciu w 100 Rocznicę Niepodległej, które odbyły się na początek w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5, przy ulicy Oławskiej w Brzegu. Uczestnicy rywalizowali według zasad prawdziwego teleturnieju Jeden z Dziesięciu i odpowiadali na pytania z zakresu I Wojny Światowej, jej przebiegu, sprawy polskiej w czasie jej trwania, odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz XX-lecia międzywojennego.

Spośród dziesięciu zawodników do wielkiego finału, który odbędzie się 7 czerwca, o godzinie 12:00, na Dużej Sali Stropowej Ratusza Miejskiego, przeszło pierwszych dwóch – zwycięzca, Michał Kątnik, który zdobył w finale dzisiejszych eliminacji 130 punktów oraz zawodnik z drugiego miejsca i wynikiem 80 punktów, Igor Toporowski. W finale dzisiejszych eliminacji szkolnych znalazła się także Marta Owad, która musiała jednak uznać wyższość swoich kolegów.

Każdy z uczestników eliminacji otrzymał pamiątkowy dyplom oraz gadżet „Dumni z Polski”, a dwóch finalistów dodatkowo zostało również nagrodzonych upominkami miejskimi.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy wiedzy, a ich historyczce przekazania jej.

Niebawem kolejne turnieje eliminacyjne, w pozostałych brzeskich szkołach podstawowych.

Nie zapomnij udostępnić: